Національна дитяча спеціалізована лікарня
   «ОХМАТДИТ»     МОЗ України

Це єдиний офіційний сайт Лікарні!

В соцмережах наших офіційних сторінок немає!

 
Головна Про лікарню Цікаво Тендерний
комітет
Новини Антикорупція Контакти
 

15 лютого 2018 фонд «Допомога заради майбутнього» подарував відділенню інтенсивної терапії новонароджених НДСЛ «ОХМАТДИТ» найсучасніший апарат для штучного дихання та дихальної терапії Medin-cno.

Це вже другий аналогічний апарат подарований фондом. Та третій такий апарат у відділенні інтенсивної терапії новонароджених. Всього ж в лікарні «Охматдит» є сім апаратів для проведення CPAP-терапії (CPAP: continuous positive airway pressure – тобто що забезпечує «постійний позитивний тиск у дихальних шляхах»), це, нажаль, не покриває усіх потреб у допомозі новонародженим.

Детальніше »

Рак. Це страшне слово сьогодні часто звучить для українців як вирок, особливо, якщо це сталося з дитиною. Найгірше за все — з вашою дитиною. Та спробуймо розібратися, чи справді рак — це завжди смертельний вирок та відчай безвиході.

15 лютого — Міжнародний день боротьби з дитячим раком. Цей день відзначають з 2003 року в 52 країнах світу, під егідою Міжнародного товариства дитячих онкологів і Міжнародної Конфедерації організацій батьків дітей, хворих на рак.
Що таке рак?
Рак — це «збій» системи у середині організму, що виникає внаслідок мутації частини ДНК. А саме ДНК (Дезоксирибонуклеїнова кислота) є основою «інструкції» для клітини тіла щодо її життєдіяльності та розмноження. При виникненні мутацій в ДНК клітини можуть відновити пошкодження, загинути або ж із них можуть виникнути ракові клітини. Особливістю останніх є абсолютна автономність, безперервне розмноження та «небажання» підкорятися командам організму.

Серед причин мутацій в ДНК онкологи називають:
• генетичні особливості організму (випадки раку в родині, наприклад);
• особливості способу життя та контактування із шкідливими речовинами чи іонізуючим випромінюванням (робота в шкідливих умовах, наприклад, з азбестом, бензолом або із радіоактивними речовинами);
• деякі хронічні захворювання (наприклад, виразковий коліт, виразка шлунку).

Рак у дітей сьогодні в Україні.
Щороку онкологічні захворювання в Україні діагностують у 1000 — 1200 дітей. З них більшість (60%) мають гострий лімфобластний лейкоз. Та приблизно 30% з цього страшного числа хворих діток щорічно мають рецидив раку. Тобто приблизно 300 дітей потребують алогенної трансплантації кісткового мозку щороку.
Центр дитячої онкогематології і ТКМ Національної лікарні «Охматдит» працює з 2003 року. І вже за цей, не надто довгий як для історії лікарні час, 15 років, має позитивні та обнадійливі показники. Центр працює на базі 4 стаціонарних відділень та координує діяльність обласних гематологічних відділень. Щороку кількість виписаних пацієнтів збільшується. Наприклад, у 2015 році їх було 771, а наступного року вже +59 діток, що стали на шлях одужання. 80% дітей одужують при особливо підступному різновиді раку — лімфобластному лейкозі, а кожна друга дитина при мієлоїдній лейкемії. Ці європейські показники тепер наша, українська, реальність, тож не варто опускати зразу руки, якщо ви (чого вам не бажаємо) впритул стикнетесь зі страшною реальністю — дитячий рак.
При онкологічних захворюваннях надзвичайно велику вагу має професійна діагностика та стадія, на яку хвороба «встигла зайти». Адже це залишає більше часу для активних дій та лікування. Тому особливу вагу має єдина на сьогодні в Україні референс-лабораторія з діагностики онкогематологічних захворювань Центру ДОГ і ТКМ. Протягом 2017 року ця лабораторія завдяки комплексній діагностиці вперше ідентифікувала 320 гострих лейкемій, 17 лімфом, 14 негематологічних пухлин, 32 рецидивів гострих лейкимій, 8 мієлолейкозів та 7 ювенільних міеломоноцитарних лейкозів. Це все лише цифри, та задумайтеся, що за кожною з них — врятоване дитяче життя.


07 лютого 2018р. в Консультативно-діагностичній поліклініці НДСЛ «Охматдит» спільно з кафедрою медичної інформатики НМАПО ім. П.Л. Шупика (завідуючий кафедрою д.м.н., професор О. П. Мінцер) по плану відбулась телемедична конференція на тему «Ортодонтичне лікування-важливий аспект функціонального розвитку дитини». Конференцію провела завідуюча кафедрою ортодонтії НМАПО ім. П. Л. Шупика д.м.н., професор М.С. Дрогомирецька за участі лікарів педіатрів, дитячих стоматологів та ортодонтів КДП НДСЛ «Охматдит», м. Києва та областей України.

AFISHA_226.12.2017р. відбувся Новорічний концерт
«Концерт для дітей та персоналу в лікарні ОХМАТДИТ від парафіян Храму Агапіта Печерського та талановитих дітей ДШМ N5 м. Києва. Христос посеред нас! «

Щира подяка адміністрації лікарні і організаторам свята — парафії Храму Агапіта Печерського при центрі ДОГ і ТКМ в НДСЛ ОХМАТДИТ.

Детальніше »

AFISHA_1
22.12.2017 р. «Різдвяну виставу» для дітей і персоналу нашої лікарні створили і щиро грали діти реабілітаційного центру «Отчий Дім». Щира подяка організаторам свята — парафії Храму Агапіта Печерського при центрі ДОГ і ТКМ в НДСЛ ОХМАТДИТ.

Детальніше »

Адміністрація НДСЛ «ОХМАТДИТ» висловлює щиру подяку за допомогу у придбанні хірургічної системи Primado 2 для нейрохірургічного підрозділу наших спонсорівПодяка

Адміністрація НДСЛ «ОХМАТДИТ» висловлює щиру подяку за допомогу у придбанні хірургічної системи Primado 2 для нейрохірургічного підрозділу, який  дає змогу розширити спектр оперативних втручань для якісного, високоспеціалізованого та малоінвазивного хірургічного лікування наших пацієнтів. Детальніше »

29 грудня 2017 року в актовій залі НДСЛ «Охматдит» відбувся Новорічний концерт.

В гості до дітей завітав Святий Миколай та казкові герої. З собою гості принесли піднесений настрій, багато позитивних емоцій та сміху, а також солодкі подарунки кожному маленькому відвідувачу. Діти, які не змогли завітати на свято, також отримали подарунки: їх доставили помічники Святого Миколая прямо у відділення лікарні.
Святковий захід відбувся за сприяння народного депутата України Луценко Ірини Степанівни, щиро дякуємо за увагу до дітей, які знаходяться на лікуванні у лікарні.

В Національній дитячій спеціалізованій лікарні «Охматдит» відбувся Новорічний концерт. Цей захід є частиною соціального проекту «Подаруй дитині свято».

Майже 150 маленьких пацієнтів подивились розважальну програму за участі Аіди Николайчук (переможниці ТВ-шоу «Х-фактор»), відомого ілюзіоніста Юрія Мончака (діти приймали активну участь у фокусах, а в кінці виступу витягли зі шляпи живого кролика). Також порадували дітей казковою постановою «Сніжна королева» участники дитячого колективу народного танцю «Дніпряночка» під керівництвом хореографа Олени Балджі. Вели концерт телеведучий Тимур Мирошниченко та 13-літня фіналістка телепроекту «Мастер-шеф» Даша Марфіна.

Детальніше »

В КДП НДСЛ «Охматдит» МОЗ України
відбулось свято День Святого Миколая.

До діточок завітав Святий Миколай, який приніс зимову погоду, добрий настрій та подарунки.
До уваги гостей закладу було представлено маленьке театралізоване дійство.
Глядачі та учасники свята отримали величезне задоволення та дякували спонсору свята – ПАТКБ «Правекс-банк».

12 грудня 2017 р. Міністерство юстиції разом із Головним територіальним Управлінням юстиції у м. Києві провели акцію по здачі крові для дітей, які перебувають на лікуванні у дитячій лікарні «Охматдит».

На зібрані кошти було придбане медичне обладнання для відділення інтенсивної терапії (електоровідсмоктувач та дві протипролежневі системи) а для відділення трансплантології — препарат антикоагулянт, який необхідний для виготовлення тромбоконцентрату крові, — розповів заступник Міністра юстиції України Гія Гецадзе.

У справедливому суспільстві не буде потреби в таких акціях, бо дефіциту донорської крові не існуватиме. Завдяки державним реформам і рівню громадської свідомості така ситуація має залишитися в минулому. Основна мета, яку ми ставимо перед собою — це поширення благодійництва серед громадян та популяризація донорського руху. Ми об’єднуємо органи державної влади задля привернення уваги до дітей, що позбавлені радощів дитинства через свої хвороби, і наразі перебувають на лікуванні в Національній дитячій спеціалізованій лікарні «Охматдит»,- зазначив начальник Головного територіального управління юстиції у місті Києві Станіслав Куценко.

Детальніше »