Національна дитяча спеціалізована лікарня
   «ОХМАТДИТ»     МОЗ України
 
Головна Про лікарню Цікаво Тендерний
комітет
Новини Антикорупція Контакти
 

Науково-практична конференція з міжнародною участю

«Проблеми спадкової та мультифакторної патології.

Орфанні метаболічні захворювання»

(до 100-річчя заснування НМАПО імені П.Л.Шупика)

Національна дитяча спеціалізована лікарня «ОХМАТДИТ» МОЗ України разом із Національною медичною академією післядипломної освіти імені П.Л. Шупика та ГО «Всеукраїнська асоціація спеціалістів з медичної та лабораторної генетики» запрошують лікарів генетиків, педіатрів, неонатологів, неврологів, ортопедів, кардіологів, отоларингологів, офтальмологів та лікарів інших спеціальностей, а також біологів, лікарів-лаборантів за спеціальністю лабораторна генетика взяти участь в роботі науково-практичної конференції з міжнародною участю присвяченою проблемам спадкової та мультифакторної патології та орфанним метаболічним захворюванням. Детальніше »

5 квітня 2018 року в педіатричному відділенні НДСЛ «Охматдит» пройшов святковий майстер-клас для дітей, який  до Великодня організувала ГО «Здорове людство»

На запрошення ГО «Здорове людство» до діток завітали наші друзі-партнери «Територія солі» та художня студія «ART CACAO» з дерев’яними писанками-магнітиками та чарівними кристалами солі. 

Писанки-магніти розмальовували ватними паличками. Це нетрадиційна техніка малювання, яка дозволяє і малюкам , і художникам-початківцям, і тим, які вже мають певний досвід, створити цікаву незвичну  роботу. Така писанка-сувенір стане чудовим подарунком для рідних, а також створить святковий настрій в оселі. Детальніше »

Науково-практична конференція

CЕПСИС – сучасні погляди на стан проблеми: епідеміологія, етіологія,  діагностика та лікування.

Національна дитяча спеціалізована лікарня «ОХМАТДИТ» МОЗ України, Неонатологічний центр запрошують лікарів хірургічного профілю, анестезіологів, інфекціоністів, педіатрів, неонатологів,  загальної практики – сімейних лікарів та співробітників профільних кафедр ВДНЗ України взяти участь в Науково-практичній конференції з міжнародною участю, присвяченої проблемам та сучасним підходам до епідеміології, етіології, діагностики та лікування сепсису. Детальніше »

З ініціативи ректора Національної медичної академії післядипломної освіти ім. Шупика Вороненка Ю.В. та професора, завідуючої кафедри педіатрії N2 Марушко Т.В., 15.03.2018р. вперше в Україні відбулася науково-практична конференція з міжнародною участю «Складний пацієнт в практиці педіатра». Окремо була виділена офтальмологічна секція, яка була присвячена обговоренню питань труднощів діагностики та лікування увеїтів у дітей. Одним із членів президіуму був завідуючий УМЦ дитячої офтальмології та мікрохірургії ока НДСЛ «Охматдит» МОЗ України, к.мед.н., доцент Барінов Ю.В. Він поділився з колегами нашим досвідом міждисциплінарного підходу до ведення дітей з ЮІА-увеїтами:   від розробки схеми системного лікування ревматологом на початку лікування до оперативного втручання офтальмологом при наявності ускладнень увеїта, в стадії ремісії.   
Детальніше »

Значення сну для новонародженої дитини переоцінити неможливо. Адже сон, як всім добре відомо, – це здоров’я. А ще це – природній біомаркер роботи мозку. У разі, якщо в дитини траплялись загрозливі життю стани, причини яких нез’ясовані, саме у Дитячій Лабораторії Сну в НДСЛ «ОХМАТДИТ» є можливість повного обстеження систем життєвих процесів дитини під час сну. Це, серед іншого, допомагає провести профілактику страшних випадків у майбутньому. Один з них – синдром раптової дитячої смерті (СРДС). Так називають раптову смерть практично здорової дитини у віці до 1 року в результаті припинення дихання та зупинки серця, причину яких не вдається встановити прижиттєво (при патологоанатомічній експертизі). СРДС – не захворювання, а посмертний діагноз, який виставляється у випадку, коли ні результати розтину, ні аналіз медичної карти дитини не дають можливості встановити причину передчасної смерті. Іноді цей синдром ще називають «смертю в колисці» або смертю без причини. Тим не менш, існують причини, або чинники ризику для розвитку цього маловивченого явища, і батьки, виключивши їх зі свого життя, можуть зберегти дитині життя і здоров’я.
Детальніше »

Всесвітній день сну щорічно проводиться з ініціативи Міжнародного комітету дня сну (англ. World Sleep Day Committee) в Міжнародній асоціації медицини сну (англ. World Association of Sleep Medicine (WASM)) починаючи з 2008 року. Цей день спрямований на пропаганду користі правильного і здорового сну, залучення суспільної уваги до проблеми сну та її медичним, освітнім та соціальним аспектам, а також на запобігання і управління порушеннями сну.

Наука, що займається дослідженням сну має назву сомнологія. В Україні сьогодні активно розвивається медицина сну, заснована Всеукраїнська громадська організація «Українська Асоціація Медицини Сну», розпочата підготовка спеціалістів в НМАПО імені П. Л. Шупика на кафедрі функціональної діагностики. Детальніше »

16 лютого 2018 року за підтримки Громадської організації «Всеукраїнська орфанна метаболічна академія» та Національної дитячої спеціалізованої лікарні (НДСЛ)«ОХМАТДИТ» Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) України відбулась науково-практична конференція з міжнародною участю «Хвороба Гоше: новий вимір — якість життя та нові можливості». Цей захід мав на меті врегулювати організацію надання медичної допомоги та моніторингу стану пацієнтів із хворобою Гоше.

http://ohmatdyt.com.ua/wp-content/uploads/2018/03/ZU_2018_Pediatria_1_Goshe_Pichkur-2.pdf  

26-27 лютого 2018 року в м. Києві проходила конференція «Дитинство без насильства: роль працівників медичної сфери у системі виявлення та реагування на випадки насильства над дітьми та підлітками»

Медичні працівники НДСЛ «ОХМАТДИТ» прийняли участь в конференції «Дитинство без насильства: роль працівників медичної сфери у системі виявлення та реагування на випадки насильства над дітьми та підлітками» за підтримки уповноваженого Президента України з прав дитини М. Кулеби.
Учасників конференції привітала в. о. Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун; заступник голови національної поліції – К. Бушуєв; представник Фонду Народонаселення ООН В Україні — Каспар Пік; Керівник Програм Захисту дітей ЮНІСЕФ – Наїра Аветісян та інші міжнародні фонди, діяльність яких спрямована на захист прав дітей.  Детальніше »

15 лютого 2018 фонд «Допомога заради майбутнього» подарував відділенню інтенсивної терапії новонароджених НДСЛ «ОХМАТДИТ» найсучасніший апарат для штучного дихання та дихальної терапії Medin-cno.

Це вже другий аналогічний апарат подарований фондом. Та третій такий апарат у відділенні інтенсивної терапії новонароджених. Всього ж в лікарні «Охматдит» є сім апаратів для проведення CPAP-терапії (CPAP: continuous positive airway pressure – тобто що забезпечує «постійний позитивний тиск у дихальних шляхах»), це, нажаль, не покриває усіх потреб у допомозі новонародженим.

Детальніше »

Рак. Це страшне слово сьогодні часто звучить для українців як вирок, особливо, якщо це сталося з дитиною. Найгірше за все — з вашою дитиною. Та спробуймо розібратися, чи справді рак — це завжди смертельний вирок та відчай безвиході.

15 лютого — Міжнародний день боротьби з дитячим раком. Цей день відзначають з 2003 року в 52 країнах світу, під егідою Міжнародного товариства дитячих онкологів і Міжнародної Конфедерації організацій батьків дітей, хворих на рак.
Що таке рак?
Рак — це «збій» системи у середині організму, що виникає внаслідок мутації частини ДНК. А саме ДНК (Дезоксирибонуклеїнова кислота) є основою «інструкції» для клітини тіла щодо її життєдіяльності та розмноження. При виникненні мутацій в ДНК клітини можуть відновити пошкодження, загинути або ж із них можуть виникнути ракові клітини. Особливістю останніх є абсолютна автономність, безперервне розмноження та «небажання» підкорятися командам організму.

Серед причин мутацій в ДНК онкологи називають:
• генетичні особливості організму (випадки раку в родині, наприклад);
• особливості способу життя та контактування із шкідливими речовинами чи іонізуючим випромінюванням (робота в шкідливих умовах, наприклад, з азбестом, бензолом або із радіоактивними речовинами);
• деякі хронічні захворювання (наприклад, виразковий коліт, виразка шлунку).

Рак у дітей сьогодні в Україні.
Щороку онкологічні захворювання в Україні діагностують у 1000 — 1200 дітей. З них більшість (60%) мають гострий лімфобластний лейкоз. Та приблизно 30% з цього страшного числа хворих діток щорічно мають рецидив раку. Тобто приблизно 300 дітей потребують алогенної трансплантації кісткового мозку щороку.
Центр дитячої онкогематології і ТКМ Національної лікарні «Охматдит» працює з 2003 року. І вже за цей, не надто довгий як для історії лікарні час, 15 років, має позитивні та обнадійливі показники. Центр працює на базі 4 стаціонарних відділень та координує діяльність обласних гематологічних відділень. Щороку кількість виписаних пацієнтів збільшується. Наприклад, у 2015 році їх було 771, а наступного року вже +59 діток, що стали на шлях одужання. 80% дітей одужують при особливо підступному різновиді раку — лімфобластному лейкозі, а кожна друга дитина при мієлоїдній лейкемії. Ці європейські показники тепер наша, українська, реальність, тож не варто опускати зразу руки, якщо ви (чого вам не бажаємо) впритул стикнетесь зі страшною реальністю — дитячий рак.
При онкологічних захворюваннях надзвичайно велику вагу має професійна діагностика та стадія, на яку хвороба «встигла зайти». Адже це залишає більше часу для активних дій та лікування. Тому особливу вагу має єдина на сьогодні в Україні референс-лабораторія з діагностики онкогематологічних захворювань Центру ДОГ і ТКМ. Протягом 2017 року ця лабораторія завдяки комплексній діагностиці вперше ідентифікувала 320 гострих лейкемій, 17 лімфом, 14 негематологічних пухлин, 32 рецидивів гострих лейкимій, 8 мієлолейкозів та 7 ювенільних міеломоноцитарних лейкозів. Це все лише цифри, та задумайтеся, що за кожною з них — врятоване дитяче життя.