Національна дитяча спеціалізована лікарня
   «ОХМАТДИТ»     МОЗ України
 
Головна Про лікарню Цікаво Тендерний
комітет
Новини Антикорупція Контакти
 

Всесвітній день сну щорічно проводиться з ініціативи Міжнародного комітету дня сну (англ. World Sleep Day Committee) в Міжнародній асоціації медицини сну (англ. World Association of Sleep Medicine (WASM)) починаючи з 2008 року. Цей день спрямований на пропаганду користі правильного і здорового сну, залучення суспільної уваги до проблеми сну та її медичним, освітнім та соціальним аспектам, а також на запобігання і управління порушеннями сну.

Наука, що займається дослідженням сну має назву сомнологія. В Україні сьогодні активно розвивається медицина сну, заснована Всеукраїнська громадська організація «Українська Асоціація Медицини Сну», розпочата підготовка спеціалістів в НМАПО імені П. Л. Шупика на кафедрі функціональної діагностики.

Неспокійний сон дитини відображається не тільки на стані здоров’я самої дитини, але і на якості життя всієї родини. Згідно з дослідженнями в Європі, від неповноцінного нічного сну страждає неймовірна кількість родин – понад 40%. В родинах, де є немовлята, середня тривалість безперервного сну дорослого дорівнює всього 2-3 год, і тільки ближче до 4 місячного віку становить 5,45 год., коли проміжок між годуваннями зростає. Треба зазначити, що в Україні подібні дослідження не проводилися.

У відділенні інтенсивного виходжування глибоко недоношених дітей  Національної дитячої спеціалізованої лікарні «ОХМАТДИТ», завдяки співпраці з Німеччиною створена перша в Україні Дитяча Лабораторія Сну для передчасно народжених дітей, які направляються у відділення зі всієї України. Поряд з виходжуванням за методом «Кенгуру», створенням оптимального оточення  для фізіологічних передумов дозрівання дитини у відділенні, сон моделюється та вивчається, тому що є біомаркером розвитку мозку. В дитячій лабораторії сну проводиться дослідження розладів та особливостей формування сну у передчасно народжених дітей за допомогою методу полісомнографії, який визнаний золотим стандартом дослідження сну.

Ми впевнені, що сон важливий для усіх новонароджених без виключення, а для «ранніх пташенят» він повинен бути ще й правильно організованим. Пропонуємо Вам декілька корисних порад на основі статті «Useful Tips To Make Your Premature Baby Sleep Peacefully» порталу www.momjunction.com

Рекомендації  для безпечного режиму сну передчасно народженої дитини вдома:

На організацію сну передчасно народженій дитині необхідно витратити трохи більше часу, турботи та уваги родини.

Під час сну дитини обов’язково відпочивайте самі, згідно з циркадними та ультрадіанними ритмами дитини.

Якщо ви турбуєтеся, що ваша дитина багато спить і мало їсть, або недостатньо спокійно спить, зверніться до лікаря вашої дитини та повідомте про це.

Дотримуйтесь цих загальних вказівок, щоб переконатись, що сон вашої передчасно народженої дитини вночі, є безпечним та зручним:

  1. Ваша дитина має знаходитися в окремому дитячому ліжечку в тій же кімнаті, що і ви.
  2. Ліжечко для дитини повинно мати тільки матрац та нічого іншого.
  3. Температура в приміщенні не повинна бути надто високою чи низькою (для передчасно народженої дитини вважається нормою 22 градусів за Цельсієм).
  4. Вашу дитину треба вкладати засинати в положенні на спині (тобтогорілиць), а не на животі, чи на боці.
  5. Дитина повинна бути одягнена в зручний нічний одяг, виготовлений з натуральної тканини.
  6. Немовля повинно знаходитись у добре вентильованому приміщенні. Повітря має бути свіжим, куріння в приміщенні заборонене.

З найкращими побажаннями здорового та безпечного сну,

 Костюкова Дарія Миколаївна, керівник кабінету «Комплексного нейромоніторингу з Дитячою Лабораторією Сну» відділення інтенсивного виходжування глибоко недоношених дітей Неонатологічного центру Національної дитячої спеціалізованої лікарні «ОХМАТДИТ».

Залишити коментар

*