Національна дитяча спеціалізована лікарня
   «ОХМАТДИТ»     МОЗ України
 
Головна Про лікарню Цікаво Тендерний
комітет
Новини Антикорупція Контакти
 

 foto-kongres_zheneva_24_26-zhovtnya-201625 років Ініціативі ВООЗ/ЮНІСЕФ «Лікарня, доброзичлива до дитини».

24-26 жовтня 2016 у м. Женева, Швейцарія, відбувся Конгрес,  організований ВООЗ та ЮНІСЕФ і присвячений 25-річчю Ініціативи «Лікарня, доброзичлива до дитини». В конгресі взяли участь представники 146 країн світу. Україну на даній зустрічі представляли: Боднарук Н.М. — начальник Управління медичної допомоги матерям і дітям Медичного департаменту МОЗ України та Романенко Л.В. – завідувач методично–організаційного моніторингового центру НДСЛ «ОХМАТДИТ» МОЗ України.

Мета проведення Конгресу: активізація та спрямування зусиль щодо впровадження Ініціативи «Лікарня, доброзичлива до дитини» на всесвітньому рівні.

Ініціатива по створенню в пологових будинках, лікарнях умов, сприятливих  грудному вигодовуванню (BFHI – Baby-Friendly Hospital Initiative) була проголошена ВООЗ/ЮНІСЕФ у 1991 році і має на  меті охорону, заохочення та підтримку грудного вигодовування. Дана Ініціатива допомагає родопомічним закладам в усьому світі здійснювати оптимальну політику і практику допомоги цілях успішного початку грудного вигодовування в рамках стратегії «Десять кроків до успішного грудного вигодовування», які у 2002р були схвалені ВООЗ  в Глобальній стратегії годування дітей грудного та раннього віку.

В рамках Конгресу  відзначено, що за 25 років Ініціатива BFHI досягла значних успіхів – у світі більше 20 000 закладів отримали статус закладів зі сприятливими умовами для грудного вигодовування, однак слід ще багато зробити, щоб в 100% родопомічних закладів були створені умови для охорони, заохочення та підтримки грудного вигодовування.

В теперішній час ВООЗ та ЮНІСЕФ здійснюють спільну роботу з напрацювання нових керівних принципів для впровадження «Десяти кроків до успішного грудного вигодовування», приділяючи особливу увагу питанням стабільності, стандартам якості допомоги з урахуванням досвіду країн. В новому керівництві (посібнику) ВООЗ та ЮНІСЕФ знайде відображення нова розширена ініціатива «Лікарня, доброзичлива до дитини» (ЛДД) – «Neo BFHІ», яка стосується підтримки та просування основних принципів грудного вигодовування у хворих та передчасно народжених дітей, особливо у малюків з екстремально малою масою тіла.

На конгресі було також обговорено питання щодо включення до «Десяти кроків до успішного грудного вигодовування» додаткових кроків:

— Дотримання вимог Міжнародного зведення правил збуту замінників грудного молока;

— Доброзичливе ставлення до матері.

Крім того мова йшла про необхідність прийняття на рівні країн Міжнародного зведення правил збуту замінників грудного молока – як закону.

В Україні перша галузева програма підтримки грудного вигодовування була затверджена у 1995 році. З 2001 року розпочата сертифікація закладів охорони здоров’я на відповідність критеріям «Лікарня, доброзичлива до дитини».

З 2004 року в закладах системи охорони здоров’я України, де отримують медичну допомогу матері і діти, впроваджується Розширена Ініціатива ВООЗ/ЮНІСЕФ “Лікарня, доброзичлива до дитини» (далі — РІЛДД), яка передбачає, окрім питань підтримки грудного вигодовування, впровадження ефективних сучасних перинатальних технологій
в родопомічних закладах. РІЛДД — є невід’ємною частиною правової та політичної бази України у сфері охорони материнства і дитинства. Статус «Лікарня, доброзичлива до дитини» мають 386 (33%) закладів охорони здоров’я, в яких надається допомога матерям та дітям.

Участь в Конгресі стала дуже важливою для подальшого розвитку Розширеної Ініціативи «Лікарня, доброзичлива до дитини» в Україні з урахуванням міжнародних рекомендацій щодо грудного вигодовування, обміну передовим досвідом та власними досягненнями.

Залишити коментар

*