Національна дитяча спеціалізована лікарня
   «ОХМАТДИТ»     МОЗ України
 
Головна Про лікарню Цікаво Тендерний
комітет
Новини Антикорупція Контакти
 

В НДСЛ «Охматдит» стартувала акція «Городик для маленьких сердець»

 

Ініціатором акції «Городик для маленьких сердець» стала громадська організація «Маленьке серце з мистецтвом» (Small Heart with Art). Акція несе образотворчий характер для дітей, які знаходяться на тривалому лікуванні. Юні пацієнти «Охматдит» тепер зможуть не тільки спостерігати за звичайним життям рослин, але й приглядати за ними, а в кінці літа навіть зібрати врожай.

Ініціативну акцію підтримало керівництво лікарні, а також відомі українці, серед яких: ONUKA (Наталія Жижченко), Pianoбой (Дмитро Шуров), The Maneken (Євгеній Філатов), продюсер Валерія Левицька, громадський діяч Володимир Жовтяк, телеведучі — Вікторія Кіосе, Юлія Галушка, Васіль Голованов та інші.

«Ми дуже раді, що в цей день поряд з дітками були люди, котрих вони зазвичай бачать тільки з екранів телевізорів. Для дітей з «Охматдиту» дуже важлива підтримка і увага, відчуття того, що вони також причетні до життя, а не відірвані від нього хворобою. Хочу висловити  велику подяку головному лікарю дитячого закладу Гладушу Юрію Івановичу за підтримку в реалізації нашої акції, а також усім, хто прийшов підтримати це важливе починання», − говорить Євгенія Смірнова, керівник громадської організації «Маленьке серце з мистецтвом» (Small Heart with Art).

«Ми раді були приєднатися до акції «Городик для маленьких сердець» і не тільки допомогти дітям навчитися корисним навичкам, але й подарувати їм море задоволення! Впевнений, такі заходи більш ефективніші звичайних уроків, бо вони вчать не скупій теорії, а практичним навичкам, відповідальності за життя, поки що маленького ростка. Таким чином, ми не вчимо їх ловити рибу, а даємо їм вудочку», — підкреслив  Володимир Жовтяк, Президент міжнародної благодійної організації «Восточноевропейское и Центральноазиатское объединение людей, живущих с ВИЧ».

Команда Small Heart with Art разом з юними пацієнтами «Охматдиту» і керівництвом лікарні, волонтерами, музикантами, ведучими, а також громадською організацією людей, які живуть з ВІЛ, висадили саджанці в безтурботній атмосфері свята. Дітки були у захваті від процесу та із задоволенням приймали активну участь.

Тепер кожен день до дітей буде приходити волонтер-вихователь і розповідати про цикли росту рослин, а також про інші цікаві процеси, що здаються на перший погляд досить звичайними, але абсолютно невідомими для діточок, які більшу частину свого життя знаходяться на лікарняному ліжку.

Слід зазначити, що висадка городини носить не тільки познавальний характер. Це легка і не обтяжувальна форма соціалізації дітей, особливо пацієнтів «Охматдиту» із дитячих будинків та неблагополучних сімей. Ціль акції − привити юним садоводам відчуття відповідальності за результат своєї діяльності та навчити турботі і простим навичкам, які можуть знадобитися у дорослому житті.

Акція, приурочена до Дня захиту дітей, пройшла в радісній і дружній атмосфері. Дітлахи були раді зірковим гостям, котрі зі всією відповідальністю експертів прийнялись за висадку садженців. «Ми, дорослі, так ретельно вибирали, що і де розташувати, а діти старанно саджали і поливали, що у мене є надія на хороші всходи і подальшу турботу дітей про городик. Це хороша ідея — посадити овочі, яка дозволяє нашим маленьким друзям з «Охматдиту» відчути себе дорослими і відповідальними хоча б до рослин. А головне вони тепер точно будуть знати, що, наприклад, насіння з’являється з соняшника, а не з магазинного пакетика, а щоб виростити салат, прийдеться покопатися в землі», − поділилась враженнями телеведуча Юлія Галушка.

Залишити коментар

*