Національна дитяча спеціалізована лікарня
   «ОХМАТДИТ»     МОЗ України
 
Головна Про лікарню Цікаво Тендерний
комітет
Новини Антикорупція Контакти
 

В третю п’ятницю березня щорічно відмічається Всесвітній день сну

Ініціатором конференції є Педіатричне товариство досліджень сну та медицини сну (AG Pädiatrie der Deutschen Gesellschaft für Schlafforschung und Schlafmedizin e. V.).

Першу і поки єдину в Україні Дитячу лабораторію сну було створено в серпні 2016 року завдяки співпраці адміністрації лікарні «ОХМАТДИТ», клініки імені К.Тіма, Коттбус, Німеччина та фірми медичного обладнання Saegaling Medizintechnik. На сьогодні лабораторією проведено вже 170 полісмнографічних досліджень, тривалістю 4-8 годин, ведеться катамнестичне спостереження за виписаними дітьми. При необхідності працює система раннього втручання і діти скеровуються до профільних центрів.

На конференції представлена доповідь «Полісомнографія як складова частина комплексного нейромоніторингу при проведенні інтенсивної терапії, виходжування та катамнестичного спостереження передчасно народжених дітей» неврологом Дарією Костюковою в співавторстві з професором медицини Томасом Ерлером. Томас Ерлер є керівником Німецько-українського проекту «Україна – здоров’я дітей», медичний директор та головний лікар клініки дитячої та підліткової медицини Вестбранденбург, м. Потсдам.

В презентації була представлена інтеграційна модель комплексного нейромоніторингу в умовах відділення інтенсивного виходжування передчасно народжених дітей та катамнестичного спостереження. Наразі комплексний нейромоніторинг включає в себе спостереження та оцінку передчасно народженої дитини, методи нейровізуалізації, церебральну оксиметрію методом параінфрачервоної спектроскопії, амплітудно-інтегровану ЕЕГ, мультіканальний ЕЕГ-моніторинг та полісомнографію.

Сон є біомаркером функцій головного мозку дитини. Вивчення сну є вкрай важливим для оцінки ураження та зрілості мозку передчасно народженої дитини та прогнозування неврологічних наслідків.
Таким чином в Україні започатковано нове направлення дитячої медицини сну. Планується подальша співпраця з німецькими дитячими сомнологами. На разі підготовка до активної участі в робочій групі Педіатричного товариства досліджень сну та медицини сну, що відбудеться 02-04.03.2018 року в м. Потсдам, Німеччина.
Доречі, саме сьогодні, в третю п’ятницю березня, Всесвітній день сну.

Залишити коментар

*