- Національна дитяча спеціалізована лікарня «ОХМАТДИТ» - http://ohmatdyt.com.ua -

Дитяча лабораторія сну, що створена і працює на базі НДСЛ «ОХМАТДИТ», представила результати своєї роботи на науково-практичній конференції, що проходила 10-12 березня у м. Регенсбург, Німеччина.

Posted By Тетяна Цоколова On 17.03.2017 @ 9:12 дп In Новини | No Comments

[1]

В третю п’ятницю березня щорічно відмічається Всесвітній день сну

Ініціатором конференції є Педіатричне товариство досліджень сну та медицини сну (AG Pädiatrie der Deutschen Gesellschaft für Schlafforschung und Schlafmedizin e. V.).

Першу і поки єдину в Україні Дитячу лабораторію сну було створено в серпні 2016 року завдяки співпраці адміністрації лікарні «ОХМАТДИТ», клініки імені К.Тіма, Коттбус, Німеччина та фірми медичного обладнання Saegaling Medizintechnik. На сьогодні лабораторією проведено вже 170 полісмнографічних досліджень, тривалістю 4-8 годин, ведеться катамнестичне спостереження за виписаними дітьми. При необхідності працює система раннього втручання і діти скеровуються до профільних центрів.

На конференції представлена доповідь «Полісомнографія як складова частина комплексного нейромоніторингу при проведенні інтенсивної терапії, виходжування та катамнестичного спостереження передчасно народжених дітей» неврологом Дарією Костюковою в співавторстві з професором медицини Томасом Ерлером. Томас Ерлер є керівником Німецько-українського проекту «Україна – здоров’я дітей», медичний директор та головний лікар клініки дитячої та підліткової медицини Вестбранденбург, м. Потсдам.

В презентації була представлена інтеграційна модель комплексного нейромоніторингу в умовах відділення інтенсивного виходжування передчасно народжених дітей та катамнестичного спостереження. Наразі комплексний нейромоніторинг включає в себе спостереження та оцінку передчасно народженої дитини, методи нейровізуалізації, церебральну оксиметрію методом параінфрачервоної спектроскопії, амплітудно-інтегровану ЕЕГ, мультіканальний ЕЕГ-моніторинг та полісомнографію.

Сон є біомаркером функцій головного мозку дитини. Вивчення сну є вкрай важливим для оцінки ураження та зрілості мозку передчасно народженої дитини та прогнозування неврологічних наслідків.
Таким чином в Україні започатковано нове направлення дитячої медицини сну. Планується подальша співпраця з німецькими дитячими сомнологами. На разі підготовка до активної участі в робочій групі Педіатричного товариства досліджень сну та медицини сну, що відбудеться 02-04.03.2018 року в м. Потсдам, Німеччина.
Доречі, саме сьогодні, в третю п’ятницю березня, Всесвітній день сну.

[2] [3]
[4]

Article printed from Національна дитяча спеціалізована лікарня «ОХМАТДИТ»: http://ohmatdyt.com.ua

URL to article: http://ohmatdyt.com.ua/novini/dityacha-laboratoriya-snu-shho-stvorena-i-pracyuye-na-bazi-ndsl-oxmatdit-predstavila-rezultati-svoye%d1%97-roboti-na-naukovo-praktichnij-konferenci%d1%97-shho-proxodila-10-12-bereznya-u-m-regensbu.html

URLs in this post:

[1] Image: http://ohmatdyt.com.ua/wp-content/uploads/2017/03/Міжнародний-день-сну.jpg

[2] Image: http://ohmatdyt.com.ua/wp-content/uploads/2017/03/IMG_2255.jpg

[3] Image: http://ohmatdyt.com.ua/wp-content/uploads/2017/03/IMG_2596.jpg

[4] Image: http://ohmatdyt.com.ua/wp-content/uploads/2017/03/схема-1.png

Національна дитяча спеціалізована лікарня «ОХМАТДИТ» ©