Національна дитяча спеціалізована лікарня
   «ОХМАТДИТ»     МОЗ України
 
Головна Про лікарню Цікаво Тендерний
комітет
Новини Антикорупція Контакти
 

       20 листопада буде проведено Круглий стіл, присвячений Всесвітньому Дню недоношених дітей, на тему «Клінічні стандарти медичної допомоги та якість життя передчасно народжених дітей – міжнародний досвід та реалії України»

Щороку в світі передчасно народжуються біля 15 000 000 дітей. Увага урядів країн та недержавних організацій зосереджена на забезпеченні ефективної медичної допомоги та соціальної підтримки передчасно народженим дітям та їх родинам щодо якості розвитку та життя дітей, що народились до строку.

Всесвітній день недоношених дітей відзначається щорічно 17 листопада в багатьох країнах світу. Всесвітній День недоношених дітей заснований в 2009 році з ініціативи Європейського фонду по догляду за новонародженими дітьми. Вперше святкування Всесвітнього Дня недоношених дітей відбулося в Відні, коли на площі Святого Михайла професори університетської клініки Арнольд Поллак і Ангеліка Бергер запустили в небо одночасно 500 білих куль відповідно до кількості передчасно народжених дітей в Відні протягом року.

До відзначення Всесвітнього Дня недоношених дітей  Україна приєдналась в 2011 році. Щороку в Україні народжується понад 25000 недоношених дітей, серед яких біля 3000 немовлят мають гестаційний вік менше 32 тижнів та масу тіла при народженні менше 1500,0 г.

Серед заходів до Всесвітнього Дня недоношених дітей в Україні в 2015 році 17 листопада планується за участі лікарів неонатологів та представників недержавних організацій запустити в небо білі кулі з метою привернути увагу суспільства до найменших дітей, що потребують захисту та соціальної підтримки задля збереження життя та подальшого розвитку.

20 листопада буде проведено Круглий стіл, присвячений Всесвітньому Дню недоношених дітей, на тему «Клінічні стандарти медичної допомоги та якість життя передчасно народжених дітей – міжнародний досвід та реалії України». В проведенні круглого столу беруть участь викладачі кафедри неонатології, дитячої неврології та медико-соціальної реабілітації  НМАПО імені П.Л.Шупика, лікарі НДСЛ «ОХМАТДИТ», ДУ «ІПАГ НАМН України», перинатального центру м.Києва, головні позаштатні спеціалісти з неонатолоії департаментів охорони здоров′я облдержадміністрацій.  Доповіді учасників круглого столу присвячені сучасним технологіям інтенсивної терапії та виходжування передчасно народжених дітей, новим методам діагностики та медичних втручань, питанням медико-соціального супроводу передчасно народжених дітей та психологічної підтримки батьків (програма додається).

Круглий стіл буде проведено за адресою м.Київ, вул. Братська 17-19, готель Редіссон Блу. Реєстрація учасників 10.00-12.00.

Початок роботи 12.00. Після клінічної та наукової програми планується виступ дитячих колективів.

 

Завідуюча кафедрою неонатологоії

НМАПО імені П.Л.Шупика,

головний позаштатний спеціаліст

з неонатології МОЗ України, д.мед.н., проф.                     Є.Є.Шунько

 

Залишити коментар

*