Національна дитяча спеціалізована лікарня
   «ОХМАТДИТ»     МОЗ України
 
Головна Про лікарню Цікаво Тендерний
комітет
Новини Антикорупція Контакти
 

Эмблема ДЛС в Украине. (1)

Виповнилося 3-роки з дня отримання обладнання для першої в Україні дитячої лабораторії сну.

В 2015 році завдяки співпраці адміністрації лікарні НДСЛ «ОХМАТДИТ» та Клініки імені Карла Тіма, Котбус, Німеччина, особисто професору Томасу Ерлеру фірма медичного обладнання Saegeling Medizintechnik подарувала в якості гуманітарної допомоги  обладнання для першої в Україні Дитячої Лабораторії Сну – діагностичну полісомнографічну систему Philips Alice 6 LDE.

 

 12938157_1050397875017446_35915920542546080_n (1)  Ерлер и я ред

 

На цей час виконано понад 240 полісомнографічних досліджень у дітей з поліетіологічним ураженням головного мозку, в тому числі при рідкісних нозологіях: синдром Ундіни (центральний гіповентиляційний синдром), міотонія Беккера, MELAS-синдром.

У відділенні інтенсивного виходжування глибоко недоношених дітей протягом 2015 року виконано 44 досліджень, 2016 року 87 досліджень, за період 2017 року 108 досліджень передчасно народженим дітям з асоційованою перинатальною патологією.

 

 11138074_875948882462347_435576639206338286_n  unnamed

Підготовлені рекомендації по безпечному сну та профілактики синдрому раптової смерті.  Впроваджується первинна та вторинна профілактика синдрому раптової дитячої смерті та гігієни сну дітям з групи ризику. Дослідження сну як біомаркеру інтегративних функцій мозку: визначення онтогенетичних маркерів формування фаз сну у передчасно народжених дітей з метою регуляції циркадних та ультрадіанних ритмів та їх вплив на подальший розвиток дитини.

Доказана клінічна виправданість ПСГ для діагностики порушень та лікування снозалежних дихальних розладів (SBAS). Завдяки багатогранності методу, ПСГ є золотим стандартом обстеження дитини під час сну.

Показання до проведення ПСГ у передчасно народжених дітей

— пароксизмальні стани неясного генезу, що виникають під час сну

— апное

— дітям з перинатальним ураженням головного мозку, внутрішньошлуночковими крововиливами, перівентрікулярною лейкомаляцією

— порушення серцевого ритму (синдром Вольфа-Паркінсона-Вайта, парокcизмальні тахікардії)

— пароксизмальні тахіпное

— вроджені вади розвитку головного мозку, вроджені вади серця, бронхо-легеневої системи (ларінго-, трахео-, бронхомаляція)

— діти з хромосомною патологією

— діти з вродженими порушеннями метаболізму

— вроджені стридор, тимомегалія та інші захворювання, що супроводжуються обструктивним апное

—  епізоди загрозливі життю (ALTE)

— група передчасно народжених дітей з вираженою морфо-функціональною незрілістю, затримками внутрішньоутробного розвитку

— діти з підозрою або на етапах лікування гастро-езофагального рефлюксу

Показання до проведення ПСГ в НДСЛ «ОХМАТДИТ»

Неонатологічний центр – диференційна діагностика пароксизмальних станів, програма профілактики апное передчасно народженої дитини, синдрому раптової дитячої смерті.

Неврологічне відділення – гіперсомнії, парасомнії, диссомнії, нарколепсія-катаплексія, доброякісні порушення сну у дітей молодшого віку, апное, синкопи, синдром вродженої центральної альвеолярної гіповентиляції (синдром Ундіни) або гіповентиляції під час сну в структурі нервово-м’язевих порушень; синдром Пенелопи.

Відділення інтенсивної терапії – дітям, що знаходяться на терапії механічною вентиляцією легень періодична ПСГ корисна для регулювання параметрів дихального апарату; дітям, яким була проведена трахеостомія з метою лікування дихання під час сну, в період декануляцій с наступним контролем симптомів порушень дихання під час сну; при проведенні титрації позитивного тиску в дихальних шляхах  (PAP) у дітей з синдромом обструктивного апное під час сну та титрація позитивного тиску при проведенні неінвазивної вентиляції (NIPPV) у дітей з наявностю порушень дихання під час сну.

Отоларингологічне відділення – при клінічний підозрі синдрому обструктивного апное під час сну (СОАС); дітям з легкою формою СОАС до проведення аденотонзилектомії та оцінка залишкових симптомів в постопераційному періоді.

Нейрохірургічне відділення  – менінгомієлоцеле, синдром Арнольда-Кіарі.

Генетичний центр,– хромосомні аномалії (Синдром Прадера-Віллі, Синдром Дауна), синдром П’єра-Робена, синдром Ундіни

Центр орфанних захворювань — мукополісахаридози як діагностика апное уві сні та диф. діагностика з приступами судом, мітохондріальні захворювання, лейкодистрофії, хвороба Помпе, міопатичні синдроми.

Ендокринологічне відділення – ожиріння, метаболічний синдром.

Ортопедичне відділення – синдром гіповентиляції при деформаціях грудної клітини, важких кіфосколіозах.

Щелепно-лицьова хірургія – мікрогнатія, вроджені аномалії щелепно-лицьової ділянки з обструкцією верхніх дихальних шляхів.

Залишити коментар

*