Національна дитяча спеціалізована лікарня
   «ОХМАТДИТ»     МОЗ України
 
Головна Про лікарню Цікаво Тендерний
комітет
Новини Антикорупція Контакти
 

DSC0286814 квітня 2015 р. в НДСЛ «Охматдит» відбувся прес-брифінг Міжнародного арт-конкурсу допомоги маленьким пацієнтам зі складними діагнозами.

В рамках конкурсу по всій Україні триває прийом заявок на Міжнародний конкурс для художників на розпис фасаду будівлі відділення ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД дітей. На прес-конференції організатори розповіли, що на даний момент подано близько п’ятдесяти заявок, серед яких чимало іменитих художників. Прийом конкурсних робіт закінчиться 1 травня, а 1 червня будуть оголошені дев’ять переможців, котрі приступлять до перетворення екстер’єру 15 корпусу та прилеглих територій відділення ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД дітей клініки «Охматдит».

IMG_6199Володимир Жовтяк (Всеукраїнська мережа людей, що живуть з ВІЛ) вірить, що вдасться знайти художників, які строгий екстер’єр лікарні зроблять веселим, життєрадісним і незвичайним, перетворивши його в яскравий арт-об’єкт і додадуть фарб у життя пацієнтів. “Я хочу, щоб дітей оточувала казка, щоб вони вірили в диво. Хотілося, щоб художники звернули свою увагу не тільки на сам корпус, а й на вигляд з вікна — цим дітям буває довго доводиться бачити світ тільки через вікно», — говорить Володимир під час прес-брифінгу. Йому вторить і Євгенія Смирнова, автор проекту Small Heart with Art: «Естетичне виховання, уявлення про прекрасне закладається в самому ранньому віці. Діти 15 корпусу не можуть відвідувати музеї, галереї, виставки. Вже рік Small Heart with Art спільно з художниками відвідують дітей, грають з ними, малюють, ліплять. У своїх бажаннях і прагненнях вони мало чим відрізняються від дітей по той бік клініки. Ми хочемо за допомогою мистецтва створити для них подобу домашнього тепла і затишку, навчити їх бачити красу, розвинути їх таланти, познайомити їх зі світом прекрасного. Для художників — це можливість взяти участь у створенні унікального середовища, реалізувати цікавий проект і допомогти дітям відволіктися від хвороб».

Саме це “терапевтичне вміння мистецтва відволікати від реальності, в якій є тільки довге і  важке  лікування », — зазначає заступник завідувача відділення ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД дітей Оксана Солдатенкова. Вона, як і головний лікар НДСЛ «Охматдит» Юрій Гладуш вдячні художникам та мережі ЛЖВ за їх ініціативу і з нетерпінням очікують перетворення корпусу в казкову країну. На прес-брифінгу Юрій Гладуш  також подякував лікарям відділення, теплі слова прозвучали і на адресу захисників України: «Наші солдати захищають зараз не тільки нашу країну, вони захищають майбутнє. Від нас усіх — лікарів, солдат, художників залежить те , яким буде світ, в якому доведеться жити нашим дітям».

 IMG_3936  IMG_6212 (1)  IMG_6197

Залишити коментар

*