Підсумки роботи відділення трансплантації кісткового мозку за 2019 рік


Січень 29 / 2020
ТКМ

«Дякуємо всім хто допомагав, вдячні тим хто не заважав, подяка тим хто не вірив та всіляко заважав – Ви зробили нас сильнішими!». Пишаємось підводити підсумки роботи відділення трансплантації кісткового мозку за 2019 рік.

За минулий рік лікарі зробили 21 ТКМ:
– 14 ало-ТСГК – з них 12 від HLA-ідентичного родинного донора (від рідних братиків-сестричок) та 2 від частково сумісного родинного донора (гапло-трансплантація від одного з батьків).
– 7 ауто-ТСГК (коли клітинки забираються у самого пацієнта).

Найменшому донору, що допомагав своєму найріднішому одужати, було лише 10 місяців. За щоденною титанічною клінічною працею не залишаються непоміченими і соціальні проекти, які впроваджуються відділенням, в тому числі розвиток Child life у відділенні, що дозволяє продовжити шкільне навчання наших пацієнтів у стінах лікарні.

Відділення ТКМ безперервно вдосконалюється. Лікарі відвідали найбільш значущі міжнародні конференції та тренінги (EBMT, SIOP, EBMT International Transplant Course), навчалися в США у рамках International Visitor Leadership program та проходили стажування в трансплантаційних центрах Білорусії і Австрії, а також постійно брали участь у міжнародних та вітчизняних конференціях.

Вперше медичні сестри від. ТКМ пройшли навчання в Білорусії, за напрямком роботи з трансплантаційними хворими. Щорічно відділення трансплантації кісткового мозку як член EBMT звітує Європейській спільноті про свою роботу у вигляді EBMT report. Істотно наблизив Україну до проведення неродинної трансплантації Візит-аудит Christina Peters St. Anna Kinderspital, Wien, Austria, professor BMT department у січні 2019р.

У вересні 2019 року завдяки активній роботі відділення ТКМ у проекті EurADO під егідою St. Jude Global Program НДСЛ «ОХМАТДИТ» з St. Jude Children’s Research Hospitall укладено меморандум про співпрацю та вже в квітні 2020 року відбудеться перша зустріч за результатами аудиту PROFILE онкологічної служби НДСЛ «ОХМАТДИТ».

Розпочато співпрацю Східноєвропейських трансплантаційних центрів – проведено Polish-Ukrainian Symposium on Stem Cell Transplantation. Постійне стажування лікарів відділення, особистісне вдосконалення та обмін досвідом з міжнародними фахівцями – необхідна умова роботи лікарів. А справжня оцінка їх сумлінної праці – це здатність в режимі 24/7, не зважаючи на будь-які обставини, надавати спеціалізовану допомогу та проводити ТКМ.