Національна дитяча спеціалізована лікарня
   «ОХМАТДИТ»     МОЗ України
 
Головна Про лікарню Цікаво Тендерний
комітет
Новини Антикорупція Контакти
 

фотоВ режимі on-line співробітники відділення інтенсивної терапії та Центру метаболічних захворювань провели консиліумне консультування пацієнта з колегами з Харківського спеціалізованого медико-генетичного Центру.

На консиліумі розглядались питання щодо подальшої діагностики пацієнта з імовірною вродженою мітохондріальною патологією.

Під час консиліуму про стан дитини доповіла завідувачка реанімаційним відділенням Карпенко Н. П. та лікуючий лікар центру метаболічних захворювань Самоненко Н. В. Із наданих клінічних та лабораторних даних, які були проведені в НДСЛ «ОХМАТДИТ», результатів огляду дитини в режимі он-лайн, отриманих результатів додаткового обстеження в Харківському спеціалізованому медико-генетичному Центрі, колеги з      м. Харкова погодились з припущенням спеціалістів НДСЛ «ОХМАТДИТ» щодо наявності у дитини порушення обміну жирних кислот. Була вироблена сумісна тактика у подальшому дообстеженні хворого та корекції проведеної терапії.

Декілька слів про пацієнта:

Дитина Р-К 2013 р. н. переведений у відділення інтенсивної терапії НДСЛ «ОХМАТДИТ» 21.04.2014 року з Центру дитячої кардіології та кардіохірургії на ШВЛ. Попередньо хлопчик був обстежений в Центрі метаболічних захворювань НДСЛ «ОХМАТДИТ», де було запідозрене рідкісне спадкове порушення обміну жирних кислот, та виключені порушення обміну амінокислот, глікогенози І та II типів.

Перебуваючи в НДСЛ «ОХМАТДИТ», на підставі проведеного додаткового обстеження, дитині встановлено діагноз: спадкове порушення мітохондріального β-окислення жирних кислот, підібране відповідне лікування, спеціалізована патогенетична дієтотерапія.

На тлі проведеної терапії стан дитини значно покращився. Дитина була дезінтубована та дихає самостійно. Лабораторні показники залишаються задовільними. Не повторюються епізоди гіпоглікемії. З стабільно-позитивною динамікою хлопчик переведений в стаціонарний підрозділ  Центру метаболічних захворювань під нагляд педіатрів.