Регіональний семінар “Оптимальне годування дітей грудного та раннього віку…”


Липень 17 / 2019

Регіональний семінар «Оптимальне годування дітей грудного та раннього віку для запобігання подвійного тягаря неналежного харчування в Європі і Центральній Азії».

1-5 липня 2019 року в місті Белград (Сербія) відбувся Регіональний семінар «Оптимальне годування дітей грудного та раннього віку для запобігання подвійного тягаря неналежного харчування в Європі і Центральній Азії». Семінар було організовано ЮНІСЕФ, ВООЗ, ІБФАН, за підтримки Міністерства охорони здоров’я РеспублікиСербія, Посольства Королівства Нідерландів у Сербії для країн Європи та Центральної Азії.

У складі делегації від України взяли участь Лідія Романенко – завідувач організаційно-методичного навчально-ресурсного центру НДСЛ «ОХМАТДИТ» МОЗ України, Андрій Славуцький – начальник відділу охорони здоров’я та харчування Представництво ЮНІСЕФ в Україні, Кімберлі Пік (Kimberley Peek) – Представництво ЮНІСЕФ в Україні, Ксенія Соловей – голова громадської організації «Молочні ріки».

Даний семінар був спрямований на підвищення кваліфікації та потенціалу менеджерів середньої і вищої ланки Міністерств охорони здоров’я, що працюють в сфері охорони здоров’я матері і дитини та офісів ЮНІСЕФ в країнах Європи і Центральної Азії по недавно переглянутому керівництву Ініціативи «Лікарня, доброзичлива до дитини» (ІЛДД), недавнім змінам в реалізації Кодексу маркетингу замінників грудного молока, моніторингу відповідного додаткового харчування для профілактики подвійного тягаря неналежного харчування.

Доповіді та групова робота відбувалися за такими напрямами:
1. Міжнародний кодекс маркетингу замінників грудного молока.
2. Ініціатива «Лікарня, доброзичлива до дитини» (BFHI).
3. Додаткове годування (прикорм).
4. Всесвітня ініціатива щодо тенденцій у галузі грудного вигодовування (WBTi) та оцінки витрат на грудне вигодовування (WBCi).
5. Системний підхід з питань харчування дітей шкільного віку та підлітків в Європі та Центральній Азії. Подвійний тягар неналежного харчування.

Під час семінару здійснено виїзні візити в пологовий будинок, центр первинної медико-санітарної допомоги, Інститут громадського здоров’я Сербії, громадську організацію, де ознайомились із реалізацією рекомендацій ІЛДД та вигодовування дітей грудного та раннього віку. Щодо досвіду України в реалізації ІЛДД за вищевказаними напрямками підготували та презентували стендову доповідь.

З урахуванням рекомендацій експертів ВООЗ та ЮНІСЕФ для країн-учасників, та зокрема для України, було розроблено план заходів з метою забезпечення сталого розвитку Ініціативи ВООЗ та ЮНІСЕФ «Лікарня, доброзичлива до дитини», оптимального харчування дітей грудного, раннього та шкільного віку.