Вітаємо з Міжнародним днем сну!


Березень 13 / 2020

Сьогодні 13 березня 2020 року вітаємо з Міжнародним днем сну! Як відсвяткувати Всесвітній день сну? Виспатися, як слід!

Вперше цей день відмічали 14 березня 2008 року за ініціативи Міжнародного комітету дня сну (World Sleep Day Committee) та Міжнародної асоціації медицини сну (World Association of Sleep Medicine, WASM) і відтоді святкують щорічно, кожну другу п’ятницю повного тижня березня. Це день спрямований на поширення обізнаності щодо негативних наслідків недосипу та безсоння, пропаганду користі правильного і здорового сну, залучення суспільства до цієї проблеми та її медичних, освітніх та соціальних аспектів, а також на запобігання і управління порушеннями сну.
В сезони холоду та грипу достатній та якісний сон займає ключове місце. Дослідження показали, що існує прямий зв’язок між сном та імунною системою – позбавлення сну викликає ослаблення імунної системи. Однією з причин є те, що певні речовини, необхідні для протистояння захворюванню, виділяються або створюються під час сну. Нашим тілам потрібні ці гормони, білки та хімічні речовини для боротьби з хворобою та інфекцією. І недосипання робить нас більш чутливими до кожного нового вірусу та бактерій, з якими ми стикаємося. Також це може вплинути на тривалість хвороби – одужання займає більше часу, оскільки наші органи не мають ресурсів, щоб правильно боротися з недугом. Тому сон знаходиться першим в переліку рекомендацій для збереження власного здоров’я.

Але будьте обережні, щоб не перестаратися, оскільки занадто багато сну нам теж шкідливо. Дорослі, як правило, потребують від 7 до 8 годин сну на ніч, а діти та підлітки більше – від 9 до 11 годин.

Збалансоване харчування, правильна організація режиму дня, фізичні вправи та достатній час для сну – необхідні умови для збереження фізичного та психічного здоров’я на довгі роки. Особливо це важливо для дітей. Значення дитячого сну виключне для розвитку дитини. Сон є біомаркером розвитку дитини. Ритми сну у немовляти і дорослої людини сильно відрізняються.

У відділенні інтенсивного виходжування глибоко недоношених дітей Національної дитячої спеціалізованої лікарні «ОХМАТДИТ» створена Дитяча Лабораторія Сну, в першу чергу для передчасно народжених дітей, самих маленьких та вразливіших дітей України. .В дитячій лабораторії сну проводиться дослідження розладів та особливостей формування сну у передчасно народжених дітей за допомогою методу полісомнографії, який визнаний золотим стандартом дослідження сну.

Бажаємо вам приємного, здорового, повноцінного сну!