1 грудня – Всесвітній День боротьби зі СНІДом


Грудень 1 / 2020

Цей день відзначається щорічно, а його мета – привернути увагу суспільства до проблеми ВІЛ/СНІДу, підвищити нашу поінформованість, адже Україна належить до країн з високими темпами поширення ВІЛ.

ВІЛ/СНІД вже давно перестав бути вироком. Якщо ВІЛ-інфекція діагностується вчасно, й своєчасно розпочинається лікування, то люди з вірусом імунодефіциту мають можливість жити звичайним повноцінним життям – навчатися, працювати, мандрувати, народжувати здорових дітей.

Особливо уразливою в плані реалізації загрози інфікування ВІЛ є молодь. Саме для надання комплексної медичної допомоги ВІЛ-позитивним дітям й підліткам в нашій лікарні був створений у 2007 році Центр інфекційних хвороб «Клініка для лікування дітей, хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД».

Наші чудові спеціалісти в підрозділах Центру (амбулаторно-поліклінічний, стаціонарний, мобільна клініка, інформаційно-ресурсний навчальний центр ім.С.В.Комар) надається спеціалізована висококваліфікована медична допомога дітям, хворим на ВІЛ-інфекцію/СНІД (в тому числі – з опортуністичними хворобами, включаючи коінфекцію ВІЛ/туберкульоз), з ВІЛ-асоційованими станами та супутніми захворюваннями).

Виїзди спеціалістів мобільної клініки до регіонів дають можливість охопити консультативними послугами значну кількість потребуючих дітей та підлітків, наблизивши кваліфіковану медичну допомогу до хворого. Це є реальною допомогою місцевим медичним працівникам в умовах реалізації медичної реформи.

Завдяки впровадженню мультидисциплінарного підходу вагома увага надається питанням соціального супроводу та психологічної допомоги ВІЛ-позитивним дітям, підліткам, їх родинам, а також формуванню та дотриманню відповідального ставлення сім’ї й самого пацієнта до лікування та потреби здорового способу життя; інтегровані послуги надаються не лише дітям, але й їх ВІЛ-позитивним батькам.

Зусилля інформаційно-ресурсного навчального центру ім. С.В. Комар спрямовані на підвищення рівня кваліфікації не лише дитячих лікарів регіональних Центрів СНІДу, а й сприяють покращенню поінформованості про актуальні питання дитячої ВІЛ-інфекції, коінфекції ВІЛ/туберкульоз лікарів педіатричної мережі та сімейних лікарів. Пишаємося нашими прекрасними спеціалістами та бажаємо їм міцного здоров’я, щастя та гармонії!