Питання-відповіді


При хворобах і застудах часто педіатри, що спостерігають прооперованих діток, призначають антибіотики, про всяк випадок, адже дитина особлива, коли треба його пити і коли можна почекати?
Для профілактики бакендокардіта (запалення внутрішньої поверхні серця) після оперативного лікування дійсно протягом 6 місяців необхідно дотримуватися деяких рекомендоцій. Обов’язкова санація вогнищ хронічної інфекції до і після операції (хронічного аденоідіту, тонзиліту, карієсних зубів). При виникненні гострих захворювань, таких як бронхіт, ангіна, пневмонія, цистит та ін., обов’язкове лікування такої дитини з використанням антибіотиків. Детальніше дивіться в розділі «рекомендації для батьків»
Коли можна робити щеплення дитині після операції на серці?
Не раніше, ніж через 6 місяців після операції, але можуть відкласти щеплення і на більш віддалений термін, це питання вирішується індивідуально, залежно від вади, операції та стану дитини.
Чому не можна засмагати після операції? Чи треба ховати шов?
В перші місяці після операції краще не тримати дитину на сонці не тільки для того, щоб вона не перегрілася, а й для того, щоб добитися максимально косметичного ефекту. Потрібно уникати потрапляння прямих сонячних променів на післяопераційний рубець в період його формування.