18 серпня 2021 року у Черкасах колишній пацієнтці Охматдиту 18-річній Еліні успішно пересадили кістковий мозок від неродинного донора. Це перша трансплантація для дорослого пацієнта в Україні.
Ми щиро вітаємо наших колег з Черкаський обласний онкологічний диспансер під керівництвом Viktor Paramonov з таким досягненням! Ваша успішна робота — це гігантський крок для української медицини.
Охматдит став флагманом трансплантації кісткового мозку в Україні: за цей рік ми провели вже 40 успішних пересадок дітям, 13 з яких від неродинного донора. Тож ми активно підтримували колег: Охматдит проводив повний лабораторний супровід черкаського диспансеру, а лікарі закладу перебирали досвід у наших медиків — дякуємо команді відділення трансплантації кісткового мозку, на чолі з Oleksandr Lysytsia. Адміністрація Охматдиту з генеральним директором Володимиром Жовніром зробили усе, щоб співпраця двох прогресивних медичних установ стала можливою і Охматдит долучився до порятунку дорослого пацієнта.
Зараз Елю вже виписали. Кістковий мозок прижився, хвороба відступила — ми виграли час на життя. Завдяки Український реєстр донорів кісткового мозку у Світовому реєстрі вдалося знайти повністю сумісного з дівчиною донора. Це 19-річний хлопець з Німеччини.Це все зроблено нашими та вашими руками, колеги. Важко навіть перелічити усіх, хто долучився до процесу: Черкаський обласний онкологічний диспансер, уся команда МОЗ України, зокрема заступник міністра Dmytro Koval та колектив Директорату високотехнологічної медичної допомоги та інновацій на чолі з Vasyl Strilka. Дякуємо відділенню ТКМ, відділенню інтенсивної хіміотерапії, Центру служби крові Охматдиту та всім підрозділам, які відіграли важливу роль у цих процесах та у лікуванні Еліни. Всієї історії не було б, якби у 2019 Оксана Дмитрієва не внесла зміни до законодавства. Допомогли Roman Kuts Julia Kuts з Українським реєстром донорів кісткового мозку, які можуть знайти донора навіть на протилежному куточку Землі. Ми дякуємо всім нашим партнерам, колегам та друзям. Подяка кожному журналісту та медіа, які розвінчують міфи та розповідають про трансплантацію й невпинній кореспондентці Iryna Zaslavets.
У юної Елі тепер на одній мрії стоїть галочка. Лишилося лише стати кондитером.
А у нас, команди Охматдиту, мрія в статусі «in progress». Одного дня ми обов’язково її досягнемо і тоді усі українські пацієнти, що потребують трансплантації кісткового мозку, матимуть змогу зробити її вдома.І щось нам підказує, що ця мрія обов’язково здійсниться — адже коли справою зайнята така кількість професіоналів з велетенським серцем та безмежним ентузіазмом, іншого результату бути не може.