21 травня – День вишиванки!


Травень 21 / 2020

У цей чудовий травневий день ми одягаємо вишиванку, як символ нашої єдності та волі. Ми відмічаємо День вишиванки у третій четвер травня, починаючи з 2006 року, в цьому році він припадає на 21 травня. Не випадково святкуємо у будень – адже вишиванка є органічною складовою життя та культури українців.

Вишиванка – це не просто візерунок, кольоровий орнамент чи принт на одязі – це історія, яка писалася сотні років, захист вищих сил, радість та горе сотень поколінь, настрій, стан душі та серця, сподівання, надія та віра в щасливе майбутнє для всієї України. Її історія така ж стародавня, як у чарівних українських казок та чудових пісень, як у наших традицій та співочої мови. Це невід’ємна частина нашої культури та нашого світогляду.

Орнаменти та кольори на вишиванці мають глибокий символічний зміст, адже зображення на неї сакральні і несуть світлу магію – це обереги від будь- якого лиха, що може трапитись в людському житті. Ці сакральні коди ніжні жіночі руки відтворювали на білому полотні.

З давніх віків, з роду в рід і до сьогодні. Навіть саме вишивання ритуал – за нього брались у визначені дні, із чистими світлими думками, закладаючи позитивну енергію та любов. Кожна дівчина дарувала вишиванку своєму коханому, щоб носив її коло серця.

Багато майстрів й досі оберігають секрети давнього ремесла вишивання, передаючи його з покоління в покоління. Так відтворюється і зберігається священна сила роду, енергії природи і божественне начало. Тому так шанують українці вишиванку, одягають її, пишаються нею у всі часи.