27 серпня у нашій лікарні відбулась довгоочікувана подія!


Серпень 31 / 2020

27 серпня у нашій лікарні відбулась довгоочікувана подія!

У Відділенні ТКМ провели другу в Україні трансплантацію кісткового мозку від неродинного донора цілком за державні кошти! Завдяки системній роботі МОЗ процедура вперше повністю компенсована за рахунок держбюджету. Цю операцію зробили Леоніду, який останні 14 місяців мужньо бореться з гострою лімфобластною лейкемією, ускладненою філадельфійською хромосомою.

Його шлях до одужання розпочався в Полтаві, але тільки фахівцям нашої лікарні Відділення ХОЗ з БІТ вдалось досягнути ремісії і створити шанс для порятунку. Після проведення хіміотерапії у юнака з’явилися настільки важкі ускладнення, що продовжувати хіміотерапію стало неможливо.

Трансплантація кісткового мозку – єдиний шанс на життя для хлопця, шанс перемогти важку форму раку. І після тривалої та серйозної підготовки Леоніда до трансплантації вона нарешті відбулась!Донором кісткового мозку для юнака став молодий німець.

Пошук донора в світовому реєстрі здійснив БФ”Український реєстр донорів кісткового мозку” та його очільник Roman Kuts особисто. Саме він отримав цінну посилку з клітинами та доставив її до нашої лікарні.З днем народження юнака поздоровила Збірна України з футболу – гравці зробили позитивне відео для хлопця.

Леонід почуває себе добре, у гарному настрої та повний сподівань. Адже за його життя ведуть боротьбу досвідчені професіонали з Відділення ТКМ.Трансплантація кісткового мозку від неродинного донора в Україні – це результат кількарічної роботи великої кількості організацій та небайдужих людей. Зміни в законодавстві зробили неродинні пересадки в Україні можливими.

Також затверджені тарифи на пересадку, її вартість покриває держава. Ми вдячні Кабінет Міністрів України, Міністерство охорони здоров’я України, депутатам @Оксана Дмитриева та @Артем Дубнов, БФ”Український реєстр донорів кісткового мозку” та Roman Kuts, Таблеточки, Oleksandr Lysytsia і команді Відділення ТКМ, Кубалі Наталі Олександрівні і команді Відділення ХОЗ з БІТ та всім службам нашої лікарні, причетним до цієї довгоочікуваної події!

Ви неймовірні!