Абсолютні протипоказання


Тимчасові протипоказання для донорства крові та її компонентів:

1. Серцево-судинні захворювання – потенційні донори з активними або минулими серйозним серцево-судинними захворюваннями, крім повністю вилікуваних вроджених патологій.

2. Захворювання центральної нервової системи – серйозні захворювання центральної нервової системи в анамнезі.

3. Патологічна схильність до кровотеч – потенційні донори з коагулопатією в анамнезі.

4. Багаторазові випадки синкопе або судоми в анамнезі – за винятком судом в дитячому віці, або якщо пройшло щонайменше три роки з дати останнього прийняття протисудомних препаратів за відсутності.

5. Шлунково-кишкові, сечостатеві, гематологічні, імунологічні, метаболічні, ниркові захворювання або захворювання дихальної системи – потенційні донори з серйозними активними, хронічними захворюваннями або рецидивами.

6. Цукровий діабет та інші ендокринні захворювання у разі порушення функції – за умови лікування інсуліном (цукровий діабет) та вживання препаратів (цукровий діабет та інші ендокринні захворювання).

7. Інфекційні хвороби:

  • Гепатит B, за винятком осіб з негативним результатом дослідження на поверхневий антиген вірусу гепатиту B (HBsAg), з підтвердженим імунітетом
  • Гепатит C
  • ВІЛ-½
  • Т-лімфотропний вірус людини I/II типу (HTLV-I/II)
  • Бабезіоз
  • Кала-азар (лейшманіоз)
  • Trypanosomiasis cruzi (хвороба Чагаса)

8. Злоякісні захворювання.

9. Трансмісивна губчаста/спонгіформна енцефалопатія (ТГЕ) (наприклад, хвороба Кройцфельда-Якоба, варіант хвороби Кройцфельда-Якоба):

  • особи з сімейним анамнезом, що робить їх схильними до ризику розвитку ТГЕ, або особи з трансплантованою рогівкою або твердою мозковою оболонкою, або особи, які проходили лікування лікарськими засобами, виробленими з гіпофіза людини.
  • У випадку варіанта хвороби Кройцфельда-Якоба можуть бути рекомендовані додаткові запобіжні заходи

10. Внутрішньовенні (в/в) або внутрішньом’язові (в/м) ін’єкції – будь-які випадки вживання непризначених лікарем внутрішньовенних або внутрішньом’язових препаратів, у тому числі стероїдів і гормонів для бодібілдінгу.

11. Реципієнти ксенотрансплантатів.

12. Сексуальна поведінка – особи з ризикованою сексуальною поведінкою, яка може призвести до захворювання серйозними інфекційними хворобами, що можуть передаватися через кров.

13. Оперативні втручання з приводу резекції чи ампутації органа (крім апендектомії, холецистектомії) і трансплантації органів та тканин – усунення від донорства незалежно від давності захворювання і результатів лікування.