Бібліотека Супергероїв відкрилася в НДСЛ «ОХМАТДИТ»!


Березень 10 / 2020

Читати, пізнавати та розвиватись стає ще легше й приємніше.

В книжках кожен може знайти свою силу. Тому громадська організація Small Heart with Art разом з командою проекту Право на освіту та компанією Winner Imports Ukraine 28 лютого 2020 року відкрили Бібліотеку Супергероїв для пацієнтів дитячої лікарні «ОХМАТДИТ». Бібліотека Супергероїв – це новий освітній простір Школи Супергероїв, щоб юні читачі мали змогу обрати собі книжки до смаку. Книжки – це вікно у світ, воно завжди відкрите для всіх, варто зробити лиш крок.

Проект має на меті допомагати дітям пізнавати світ, розвиватись, читати художню та наукову літературу, навіть якщо вони проходять довгострокове лікування. Книги – одна із небагатьох розваг, які підходять майже всім маленьким пацієнтам. Окрім того, це реальний портал у інші виміри, світи, пригоди та історії. Це нагода вчитися, пізнавати, переживати вибухові емоції, розвивати уяву та пришвидшувати час перебування в лікарні.

Євгенія Смірнова, засновниця Школи Супергероїв, розповіла про виклики сьогодення для освіти. В сучасному світі перед освітянами стоїть одне з найважчих завдань – закохати дитину в читання. Книжки програють гаджетам та сучасним технологіям. Тому, це не просто простір наповнений книжками, тут всюди продумані елементи інтерактиву – можна пограти в настільні ігри, взяти комп’ютер і знайти потрібну інформацію. Це зроблено для того, щоб дитина проводила в бібліотеці якомога більше часу і в якийсь момент взяла книжку і почала читати.

Для кураторки Школи та ведучої 1+1 Наталії Мосейчук відкриття бібліотеки у новому корпусі лікарні «ОХМАТДИТ» – це маленьке свято. Великим, з її слів, воно стане тоді, коли сюди будуть приходити діти з усіх відділень лікарні, братимуть книжки у палати, щоб читати лікуючись. В допомогу бібліотекарю працюватиме і супермобіль, щоб доставляти книжки дітям, які самостійно не можуть прийти. Бібліотека має стати відкритим простором – хабом – для малих, місцем їхньої зустрічі, місцем їхньої сили.

Марина Горобейко, заступник головного лікаря «ОХМАТДИТ» зазначила, що цей проект підносить і лікарню, і її пацієнтів на новий рівень. Співпраця з громадською організацією робить лікарню суперлікарнею, де діти завдяки інтеграції в навчання,
швидше одужують, не виключаються з соціального життя, продовжують навчання. Адже любов до книжок в них зароджуватиметься і зростатиме в нашій лікарні, і навіть найменші першачки зможуть приходити, брати книжки, вдихати цей неповторний запах, гортати сторінки і читати. Українська нація має бути здорова і розумна.

Войткевич Анастасія, керівник відділу корпоративних комунікацій та КСВ Winner Imports Ukraine також підтримала проект зі створення бібліотеки в лікарні, і впевнена, що вона обов’язково стане улюбленим казковим світом пригод для маленьких пацієнтів, допомагатиме пізнавати світ, захоплюватись та мріяти, швидше одужувати і повертатись додому, до друзів та в школи. Команда Winner Imports Ukraine підтримує дітей та молодь, які перебувають у скрутних життєвих обставинах, це один з напрямків їх особистої й корпоративної відповідальності.

Першою зірковою гостею бібліотеки стала Катерина Павленко, вокалістка гурту Go-A, який став переможцем Національного відбору Євробачення 2020. Катерина розповіла, що з дитинства дуже багато читає і дуже рада, що тепер у дітей в лікарні є книжки, і вони у відкритому доступі. Вона закликає всіх, а особливо дітей, не зупинятися мріяти. Навіть тоді, коли ніхто не вірить в нас, в наші мрії. Це не причина здаватися, варто читати. Книжки, як ніщо інше, вчать мріяти. Це найкраще джерело аби розвивати свою фантазію, не зупинятися і мріяти про щось прекрасне для всього суспільства, всієї планети.

Партнерами проекту стали благодійний фонд «Ти не один» 1+1 медіа, проект «Право на освіту», компанія Winner Imports Ukraine, аудиторська компанія Baker Tilly Україна, International Women’s Club of Kyiv, компанія Сooper&Hunter Ukraine, інтернет-магазин
«Yakaboo», Книжковий Арсенал, магазин «Буква», видавництво «Генеза», вчительська спільнота EdCamp, дизайн-бюро «Двоеточие» і дизайнерська студія Feshchenko+Partners, Червоний Хрест України.