Більше року тому було створено Відділення дитячої реабілітації


Липень 15 / 2020

Більше року тому завдяки адміністрації НДСЛ “Охматдит”, МОЗ України та багатьом небайдужим людям було створено Відділення дитячої реабілітації. З початку існування відділення мобільна реабілітаційна бригада надавала допомогу пацієнтам безпосередньо у палатах профільних відділень. Команда з лікарів ФРМ (фізичної реабілітаційної медицини), фізичних терапевтів, ерготерапевтів, асистентів фізичних терапевтів та медичних сестер була створена за пацієнто- та цілеорієнтованим принципами.

Як одне з перших мультидисциплінарних реабілітаційних відділень, що надає допомогу вже в гострому періоді та спирається на принципи забезпечення самостійності, активності та участі пацієнтів, команда отримала грантову допомогу від Посольства Чеської Республіки в Україні та заключила професійну Українсько – Норвезьку колаборацію з реабілітаційним центром SUNNAAS.

Фахівцями нашого відділення був запроваджений сучасний підхід до надання реабілітаційної допомоги на основі МКФ (Міжнародної класифікації функціональності). Досвід роботи та представлення праці з ранньої мобілізації був представлений на Всесвітньому конгресі з фізичної та реабілітаційної медицини 2020, Орландо США. Завдяки фонду Сергія Рівного та БФ ” Таблеточки” запроваджено експрес ортезування та праця з пацієнтами онкологічного профілю.

Приємно відзначити, що відділення взаємодіє з пацієнтськими організаціями- Українським альянсом гемофілії UA.HARD, Rare diseases of Ukraine, Асоціацією батьків передчасно народжених дітей ” Ранні пташки”. За цей час наші фахівці стали частиною професійних спільнот – ВОФТ, УТЕТ, УТФРМ та ІSPRM. А також запровадили співпрацю з НУФВСУ та є базою для студентів з фізичної терапії та ерготерапії.

На сьогодні команда відділення реабілітації надає допомогу маленьким пацієнтам, як у палатах, так і у залах, обладнаних для фізичної терапії високої інтенсивності, низької інтенсивності та ерготерапії.

Бажаємо всім здоров’я!