Через війну важкохворі діти Охматдиту змушені ховатися від російських атак у підвалах лікарні


Березень 1 / 2022

Замість лікарняних боксів — підвальні приміщення. Тут вже шість день поспіль перебувають пацієнти, ховаючись від ворожих обстрілів. Серед них діти з орфанними захворюваннями, пацієнти після нейрохірургічних операцій, діти з онкологією, новонароджені та багато інших важких пацієнтів.

Охматдит — найбільша дитяча лікарня України. Це ціле містечко з різних корпусів, де свою роботу провадять фахівці різних напрямків. І якщо медичну допомогу на «довоєнному рівні» в такій великій системі забезпечити ми можемо, то умови в укриттях занадто сильно залежать від стану підвальних приміщень. У кожного корпусу вони свої. І ніхто з нас не здогадувався, що тут ми розгортатимемо імпровізовані операційні та палати…

Нині лікарня стала не лише місцем, де лікують, а й укриттям та тимчасовим домом для мам з дітьми, які застрягли тут під час та після лікування. Тут є батьки та діти, яких поклали в лікарню за день до війни. Родини, які втратили звʼязок з рідними. Сьогодні всі вони змушені ночувати на підлозі та матрацах, під звуки вибухів та сирен тривоги. Дітки не до кінця розуміють, що відбувається, адже вони оточені неймовірною кількістю любові та турботи, а от від мам ми чуємо лиш одне питання: «Коли це все закінчиться?», а в очах читаємо — «змучена».

Завдяки небайдужим громадянам та волонтерам до нас привозять їжу, воду, необхідні речі. Наші медики та персонал цілодобово перебувають в Охматдиті, піклуються про кожного пацієнта та мешканця лікарні.Ми дякуємо ЗСУ та підрозділам територіальної оборони, які бережуть наш крихкий спокій, захищають нас від ворожих нападів та дозволяють нам рятувати життя.

Колектив Охматдиту звертається до усього світу: агресора потрібно зупинити! Наші діти не мають спати у підвалах, а лікарі — проводити складні операції в бомбосховищах. Ми, звичайно, вистоїмо. Тому що у нас дивовижні всі: армія, громадяни, лікарі, батьки та діти. Та цей жах треба зупинити якнайшвидше!

Thank you The New York Times for telling the truth about situation in Ukraine