День психічного здоров’я


Жовтень 10 / 2021

Сьогодні весь світ відзначає день психічного здоров’я. Спеціалісти Охматдиту дбають не тільки про стан тіла маленьких пацієнтів, але й про їх ментальне здоров’я.

У лікарні діє Центр медико-психологічної, соціально-реабілітаційної допомоги дітям. Психологи, психіатри, логопеди, фахівці з соціальної роботи працюють з дітьми та підлітками, які мають емоційні, поведінкові, психосоматичні розлади, порушення харчової поведінки та психічного розвитку. На жаль, кількість таких пацієнтів щороку збільшується.

Найчастіше лікарі Центру фіксують у дітей тяжкі депресії та тривожні розлади, суїцидальну поведінку й алкогольні та наркотичні отруєння.Так за 2020 рік до відділення інтенсивної та еферентної терапії гострих інтоксикацій лікарні поступило 177 дітей з отруєнням алкоголем та наркотичними речовинами, а також 47 дітей та підлітків з суїцидальними спробами. Вже за 9 місяців 2021 зафіксовано 160 подібних пацієнтів. Наймолодшим з них — 9-10 років.

Аби запобігти подібним випадкам, лікарі Центра щороку збільшують кількість психологічних консультацій дітей та їх сімей. За 2020 рік медики зафіксували 50 випадків домашнього насильства над дитиною. Це на 18% більше випадків, ніж у 2019 році. Найчастіше жорстоке поводження над дітьми фіксують лікарі травмпункту та ургентної хірургії. Фахівці центру направляють відповідні повідомлення до соціальних служб та надають дітям психологічну допомогу. Лікарі закликають бути більш уважними до дітей та підлітків, спілкуватися з ними на рівних та цікавитися їх внутрішнім станом. При першій необхідності — звертатися до психолога та інших спеціалістів.

Наша мета — це здорові українські діти.Дбайте про своє ментальне здоров’я та здоров’я своїх близьких!