Емоційна підтримка впродовж лікування: в Охматдиті з дітками працюють лікарняні клоуни


Квітень 7 / 2023

В Охматдиті турбуються не тільки про фізичний, але й про емоційний стан маленьких пацієнтів. Ми хочемо підтримати дітей під час усього терміну знаходження в лікарні.

Лікарняна клоунада — це унікальний для України метод соціально-психологічної роботи по адаптації дитини в лікарні. Шляхом сміхотерапії та гри клоуни зменшують рівень стресу у дитини. Також лікарняні клоуни допомагають лікарям налагодити контакт з маленькими пацієнтами та супроводжують їх на різні медичні маніпуляції.

Лікарняні клоуни працюють в Охматдиті вже 4 роки. Все починалось як волонтерська ініціатива, і з часом переросло у професійну організацію БУП – бюро усмішок і підтримки. Бюро створене за підтримки фонду Таблеточки.

Засновниці бюро – дипломовані лікарняні клоунеси Ольга Булкіна та Марина Бердар, які отримали освіту в італійській професійній організвції Soccorso Clown s.c.s Onlus і вже самі викладають студентам — майбутнім лікарняним клоунам.

До повномаштабного вторгнення лікарняні клоуни працювали в онкологічних відділеннях, трансплантації кісткового мозку та відділенні нейрохірургії. Зараз вони підтримують всіх дітей у лікарні і планують розштрювати команду, щоб надавати емоційну підтримку ще більшій кількості дітей та батьків.

У березні минулого року клоунеса Ольга Булкіна разом зі всією командою лікарні залишалася поруч з дітьми, підтримувала та відволікала їх від жаху війни, а також розважала різними іграми у бомбосховищі лікарні, де перебували діти, ховаючись від російських обстрілів.

Зараз лікарняняні клоуни є невід’ємною частиною нашої лікарні. Їхня міссія — щоб дитинство тривало незалежно від обставин!