Лікарі Охматдиту проводять виїзні консультації на деокупованих територіях


Травень 17 / 2022

Консультативно-діагностична бригада зі спеціалістів поліклініки та стаціонару Охматдиту провела консультативні виїзди у 5 міст та сіл. Лікарі обстежили дітей у 2 селах на Київщині, що були під окупацією.

Після цього — провели огляд у селі Миронівка, куди від війни вимушено втекло понад 10 тисяч українців. Потім лікарі навідалися до Прилук, на Чернігівщині.

Консультації дітей проводилися за більш ніж 15 напрямками, працювала також виїзна бригада лабораторної та діагностичної служб. Кількість обстежень перевищила 2135. Огляд різнопланових спеціалістів отримали 540 пацієнтів. Серед них і 2 дорослих. Медичні консультації отримати і діти з обмеженими можливостями, переселенці, сироти, діти з районів активних бойових дій, мешканці деокупованих територій.

«Лікарі виявили майже 1700 патологій. З них 1200 було діагностовано у пацієнтів вперше. В умовах війни не всі діти мають рівний доступ до кваліфікованої медичної допомоги. Зараз Консультативно-діагностична поліклініка НДСЛ «Охматдит» започаткувала проєкт “Збережемо життя та здоров’я дітей України в умовах війни”», — повідомив медичний директор з поліклінічної роботи НДСЛ «Охматдит» Володимир Адамович Сова.

Найбільше лікарі діагностували хвороб органів травлення, опорно-рухового апарату та ендокринних патологій. Майже 120 пацієнтів направлено на дообстеження в умовах поліклініки та планове лікування в умовах стаціонару. Під час виїздів було зроблено 11 малих хірургічних втручань: 10 з них — гінекологічні. Психологічне консультування отримала 51 дитина. Наші спеціалісти діагностували у 17 пацієнтів тривожний стан, пов’язаний з початком воєнних дій.

Як проводять огляди на виїзді – дивіться в сюжеті ТСН.