Лікарі Охматдиту зробили 18 виїзних консультацій на деокуповані території та оглянули понад дві з половиною тисячі дітей


Липень 16 / 2022

Вже третій місяць лікарі різних спеціальностей із Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» МОЗ України їздять деокупованими територіями Київщини та Чернігівщини і проводять там профілактичні огляди дітей. За два з половиною місяці лікарі зробили 18 виїздів та оглянули 2591 дитину.

Цього тижня бригада медичних фахівців побувала у містечку Бородянка, яке чи не найбільше постраждало на початку повномасштабного наступу росії на Україну. Тут дітей оглянули спеціалісти за 15 напрямками. У приміщеннях місцевого навчального закладу організували кабінети для прийому хворих. Педіатри, ортопеди, хірурги, урологи, гінекологи, психологи, кардіологи, ендокринологи, неврологи, гастроентерологи, алергологи, окулісти, ЛОР-спеціалісти, стоматологи провели консультації дітям. Також пацієнтам робили ЕКГ- та УЗД-моніторинги, працювала і виїзна лабораторія.

У складі медичної бригади Охматдиту їздять і психологи. За весь час вони обстежили 421 дитину. «Війна спровокувала у дітей порушення сну, активізувала страхи від різких звуків, грому. На фоні переживань загострилися психосоматичні, невротичні розлади, затримки розвитку. Звертаються батьки дітей від 0 і до 18 років»,— пояснює психологиня Анастасія Меркотан.

«Ми боялися недоїдання, але побачили зворотний ефект. У селах Синяк та Бабинці (колишні окуповані села Бородянського району.) в перші дні не було світла, води і газу. Що робили люди? Виїдали запаси. Через велику кількість спожитої картоплі, сала, консервації та каш у дітей почала рости вага тіла», — каже завідувачка педіатричного відділення КДП НДСЛ «Охматдит» Ольга Медведєва.

Своєю чергою, заїдання стресу спровокувало патології кишково-шлункового тракту. Аналізи крові показують велику кількість зниження гемоглобіну крові, а сидіння у підвалах спровокували гінекологічні та урологічні хвороби у дітей. Частину пацієнтів направляють на дообстеження, лікування та хірургічні втручання в умовах Консультативно-діагностичної поліклініки НДСЛ «Охматдит» чи стаціонару лікарні.

У серпні медики їздитимуть повторно по деокупованих регіонах, аби прослідкувати стан здоровʼя дітей в динаміці. Всі обстеження, медична допомога та направлення до спеціалістів Охматдиту безкоштовні.

Детальніше про виїзд читайте у матеріалі Новини.LIVE за посиланням: https://novyny.live/…/boiatsia-groma-imeiut-plokhie…Більше фото за посиланням: https://photos.app.goo.gl/XxgYJrCGxjm6X1Pr9

Фото: Олег Переверзєв/novyny.live