Лікарку з Охматдиту обрали героїнею охорони здоровʼя 2022!


Жовтень 25 / 2022

Вітаємо і пишаємося: Наталія Тетруєва отримала нагороду Women in Global Health.

Пані Наталія стала 1 з 17 героїнь сфери охорони здоровʼя, які отримали відзнаки під час Всесвітнього саміту охорони здоровʼя у Берліні 17 жовтня.

Лікарку як провідного щелепно-лицьового хірурга відділення пластичної та реконструктивної мікрохірургії НДСЛ «Охматдит» номінувала всесвітня організація SmileTrain, з якою ми співпрацюємо багато років.«I am proud Ukrainian», — цими словами Наталія розпочала свою промову під час церемонії вручення. Наталія Тетруєва використала подію, як нагоду ще раз голосно і на весь світ заявити про війну в Україні та її непоправні наслідки для здоровʼя дітей. Лікарка закликала колег з усього світу долучатися до допомоги українцям і запевнила, що у нашої країни — видатне і світле майбутнє.

Пані Наталія, як і вся команда Охматдиту, продовжила працювати в лікарні під час війни. Хірургічні втручання вона проводила і під звук сирен, і під час ракетних ударів, і під час російського наступу на Київ у березні. Таку відданість професії та покликання рятувати відзначило журі премії «Героїні охорони здоровʼя», яку заснували у 2017, щоб привернути увагу до внеску жінок у глобальний стан охорони здоровʼя у всьому світі.

Від старту своєї карʼєри після закінчення медичного університету й дотепер Наталія Тетруєва самовіддано працює, щоб зберегти дитячі життя, позбавити вад та подарувати щасливе дитинство. Саме тому, коли війна спричинила небачені раніше виклики у сфері медицини, Наталія та команда всього відділення пластичної та реконструктивної мікрохірургії змогли оперативно надавати допомогу пораненим, не зупиняючи лікування діток з розщелиннями губи та піднебіння.

У своїй промові Наталія Андріївна пояснила: «Такі діти не можуть чекати завершення війни. Ми маємо уникнути непоправних наслідків, таких як проблеми з харчуванням, мовленням, формування розвитку обличчя». У цій фразі вся суть діяльності Охматдиту: ми не можемо чекати на завтра, тому робимо сьогодні усе можливе, якими б важкими не були умови. Адже ми — українці. Дякуємо пані Наталії Тетруєвій за її якісну і невпинну працю, дякуємо організації Women in Global Health за відзнаку нашої лікарки. З відчуттям гордості за себе і за свою країну боремося далі за наше майбутнє.