Лікування пацієнтів з епілепсією: досвід Охматдиту


Лютий 16 / 2022

Майже третина пацієнтів неврологічного відділення Охматдиту страждає на епілепсію. У світі з таким захворюванням живуть 65 мільйонів людей. Новітні методики діагностики та лікування у 70% випадках можуть прибрати епілептичні напади з життя хворого. При ефективному лікуванні, діти з цим захворюванням можуть вільно навчатися, отримувати освіту, жити повноцінним життям.

У відділенні дитячої неврології переконані, правильне встановлення причини судом — запорука успіху! Значна їх частина — це генетичні епілептичні енцефалопатії з порушенням мовлення та розумових здібностей. Також Структурні форми — це фокальні кортикальні дисплазії, вади розвитку головного мозку, наслідки нейроінфекції, новоутворення, кісти, туберозний склероз, нейрофіброматоз, які потребую також підготовки до нейрохірургічного лікування.

Надважливим метод діагностики є проведення нічного відео ЕЕГ моніторингу, який роблять у відділенні дитячої неврології. Нічний запис триває 7-15 годин. Під час діагностики застосовується амплітудний аналіз, картографія, оцінка фізіологічних патернів сну, визначаються патологічні ділянки ритмів та локалізація епілептичної активності. Після уточнення діагнозу коригується лікування та пацієнт скеровується на Нейроепілептичний консиліум, на якому пацієнта розглядає мультидисциплінарна команда Охматдиту.

Робота консиліуму не може відбуватися без високотехнологічного обладнання з відповідним протоколом сканування. На базі НДСЛ «Охматдит» у Центрі радіології з цією функцією чудово справляється магнітно-резонансний томограф 1.5 Т, що забезпечує високу якість зображень, можливість виконання сучасних та перспективних методик трактографії, спектроскопії та функціонального МРТ для планування хірургічного втручання.

У 30% випадків епілепсія не піддається медикаментозному лікуванню та потребує різних методів хірургічних втручань, таких як:•резекційна хірургія – видалення епілептогенного вогнища;•дисконекційна хірургія – видалення епілептогенного вогнища;•паліативна хірургіяВажливим аспектом лікування дітей з епілепсією є психологічна підтримка. Спеціалісти Центру медико-психологічної, соціально–реабілітаційної допомоги проводять психодіагностику, психологічну корекцію, психопрофілактику та соціальну допомогу дітям та їх сім’ям.

До нейроепілептичного консиліуму входить мультидисциплінарна команда фахівців Охматдиту. Серед них дитячі неврологи, нейрохірурги, лікарі функціональної діагностики, педіатри-дієтологи, радіологи, психологи, гістологи, спеціалісти лабораторної служби.