Медичні працівники Охматдиту отримали високі державні нагороди


Грудень 15 / 2021

Були нагороджені Сільченко Михайло Іванович, Максакова Ірина Сергіївна, Старенька Світлана Яківна, Бебешко Олексій Володимирович, Лисиця Олександр Володимирович та Науменко Ніна Гаврилівна.

Лікарі Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» втілюють чимало унікальних процедур та операцій на найякіснішому рівні. В Охматдиті працюють передові спеціалісти, які роблять вагомий внесок у розвиток охорони здоров’я дітей України. Вчора Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко нагородив 6 співробітників лікарні державними нагородами.

Сільченко Михайло Іванович отримав орден «За заслуги» ІІІ-ступеня. Він працює в Охматдиті з 1977 року. Завідувач торако-абдомінальним відділенням один із розробників унікального методу оперативного лікування резекції товстої кишки при хворобі Гиршпрунга, має тринадцять раціоналізаторських винаходів, автор двох патентів, співавтором понад ста наукових праць.Хірург вперше запропонував та обґрунтував нові погляди та принципи етапного хірургічного лікування хвороби Гиршпрунга, в основу яких покладена тяжкість перебігу цієї вади розвитку.

Максакова Ірина Сергіївна отримала Почесне звання «Заслужений лікар України». Вона працює в Охматдиті 43 роки та зараз завідує відділенням хірургії новонароджених. За час керування відділенням післяопераційна летальність у новонароджених з 90-100% знизилась до 7%; у дітей раннього грудного віку – з 15% до 1-0%, що, безумовно, вплинуло на показники дитячої смертності в Україні. Лікарка виконує оперативні втручання всіх ступенів складності у дітей з ургентною, плановою, гнійно-септичною патологіями у новонароджених. Має свідоцтво «Винахідник України» за розроблену методику накладання кишкової стоми, яка була втілена в працю.

Старенька Світлана Яківна отримала Почесне звання «Заслужений лікар України». Лікар педіатр-неонатолог працює у лікарні 44 роки та зараз завідує відділенням інтенсивного виходжування і ранньої реабілітації дітей з перинатальною патологією. Завдяки наполегливості С.Я.Старенької у її відділенні організовано три палати інтенсивної терапії для надання передчасно народженим дітям неінвазивної респіраторної підтримки СРАР. Сумісно зі співробітниками відділення дитячої нейрохірургії впроваджено алгоритм діагностики гідроцефалії, підготовки до операції та виходжування новонароджених після проведення етапних нейрохірургічних втручань. Ця співпраця зменшила строки перебування в стаціонарі та знизила інвалідизацію дітей.

Бебешко Олексій Володимирович отримав Почесне звання «Заслужений лікар України». Дитячий ортопед-травматолог присвятив медицині 35 років. З 2004 року завідує відділенням ортопедії та травматології. Виконує всі види хірургічного лікування вроджених вад розвитку опорно-рухового апарату, травм верхньої та нижньої кінцівок з використанням сучасних малоінвазивних методів лікування у дітей. Активно займається лікувальною роботою та хірургічною практикою, щороку робить близько 150 операцій третього та четвертого рівнів складності. Бебешко О.В. – провідний спеціаліст України по операціях у дітей з аномаліями розвитку грудної клітки, лікування кісткових кіст у дітей. Є автором і співавтором понад 76 друкованих робіт. Має наукові винаходи й патенти.

Лисиця Олександр Володимирович отримав Почесне звання «Заслужений лікар України». Завідувач відділення трансплантації кісткового мозку брав участь у розробці нормативних документів, що дозволило запустити пілотні проекти та дати старт трансплантації органів та гемопоетичних клітин від неродинного донора в Україні. Олександр Володимирович займався розробкою клінічного маршруту пацієнта та розробляв логістику руху трансплантату. У квітні 2020р. Лисиця О.В. зі співробітниками уперше в Україні здійснив алогенну трансплантацію кісткового мозку від неродинного донора. На цей час в Охматдиті проведено вже 18 трансплантації кісткового мозку від неродинного донора. У відділенні проводяться унікальні для України види лікування онкологічних захворювань — імунотерапія та таргетна терапія, які не мають аналогів на теренах України.

Науменко Ніні Григорівні присвоїли Почесне звання «Заслужений працівник охорони здоров’я». Ніна Григорівна працює у медицині 59 років. З 1975 року по теперішній час — на посаді завідувача пральні Охматдиту. Завдяки її наполегливості й діловитості у 2002 році вдалося втілити в життя гуманітарний проект від уряду Японії, в результаті якого було проведено реконструкцію пральні та оснащення її унікальним обладнанням. Науменко Н.Г. правильно організовує робочий процес, вміло розв’язує поставлені завдання. Ми вітаємо наших талановитих працівників, що розвивають охорону здоров’я дітей України. Пишаємося кожним з вас та бажаємо подальших звершень.