Медики тримають фронт: в Охматдиті зробили пересадку кісткового мозку дорослому пацієнту


Травень 23 / 2022

Попри війну та шалене навантаження Охматдит рухається вперед. Ми запустили трансплантацію кісткового мозку для дорослих.

Зараз не маємо права марнувати жодного шансу на життя українців. Тому дитяча лікарня Охматдит отримала ліцензію на проведення трансплантації кісткового мозку для дорослих пацієнтів.Через війну багато хворих не змогли отримати допомогу своєчасно. Винятком не стала й наша нова пацієнтка, 29-річна Анастасія з Миколаєва. Ще у березні дівчина мала пройти трансплантацію кісткового мозку, аби одужати від раку. Та надії на порятунок перекреслила війна. В місті під авіаударами був ризик, що Насті навіть не зможуть вчасно просто перелити кров. Для неї, як і для сотень інших дорослих зі схожими діагнозами — це питання життя та смерті.

З напівоточеного Миколаєва, який щодня зазнає обстрілів та авіаударів, Настя змогла виїхати до Одеси та згодом до Києва. Тут весь період з початку повномасштабного вторгнення не зупиняла роботу команда дитячої лікарні Охматдит. Від 24 лютого закордон евакуювали десятки онкохворих дітей. Однак медики залишилися в Україні, готові лікувати кожного пацієнта. Якщо можемо врятувати дорослих, чому б цього не робити? Так ми вирішили надавати допомогу онкохворим пацієнтам будь-якого віку, чиї плани на лікування порушила війна.

Для того, щоб трансплантація Анастасії минула успішно, довелося організувати цілу спецоперацію. За умов відсутності авіасполучення доставка кліткового мозку донора із закордону була викликом. Але ми впоралися! Літаком стовбурові клітини з Німеччини привезли до Польщі. На кордоні їх зустрів Роман Куць з Український реєстр донорів кісткового мозку. Землею у рекордні терміни цінний вантаж був доставлений в Охматдит.

Наступні кілька тижнів після пересадки Анастасія проведе у стерильному боксі. Свій шанс на одужання дівчина отримала. А ми продовжуємо працювати, щоб така можливість була у всіх українських дітей та дорослих.

Як говорить завідувач відділення трансплантації кісткового мозку Oleksandr Lysytsia: «Війна — час для нестандартних рішень». У сюжеті ТСН йдеться про одне з них.