«Ми навіть не знали, що таке лікують в Україні»: 4-місячному Сашку з Житомирщини провели операцію по усуненню розщелини губи та піднебіння в Охматдиті


Липень 4 / 2023

Мама Марія дізналася про те, що у її первістка є розщелина губи та піднебіння на 8 місяці вагітності на УЗД-контролі. Під час дообстеження її направили до щелепно-лицевих хірургів НДСЛ «Охматдит». Першу консультацію вона отримала ще до народження дитини: дізналась, як правильно годувати малюка з «заячою губою».

Діти з розщелинами губи і піднебіння народжуються 1:800 новонароджених. До повномасштабної війни, щороку в Україні народжувалося близько 300 дітей з таким діагнозом.Коли Сашко народився, Марія вже була готова до усіх особливостей свого малюка та найголовніше, знала, що цю вроджену патологію лікують в Україні. Перший етап хірургічного лікування був запланований у 4-місячному віці дитини. До того часу була проведена передопераційна підготовка за допомогою пов’язок Діна клейт.

«Першу операцію по пластиці губи і носа зазвичай проводять коли дитині 3-5 місяців від народження. Від 9 місяців до 1 року — другий хірургічний етап лікування — пластика піднебіння. Дитина також потребує лікування в ортодонта та логопеда. Одним з етапів хірургічного лікування є кісткова пластика альвеолярного паростка, яка проводиться після 7 років. При необхідності ми проводимо хірургічну корекцію носа у 14-15 років»,— каже щелепно-лицевий хірург НДСЛ «Охматдит» Наталя Тетруєва.

«Після першої операції, обличчя Сашка стало зовсім іншим. Зараз синок зовсім не відрізняється від інших діток. Я дуже рада, що потрапила саме до цих лікарів, дуже вдячна їм за лікування сина»,— розповідає мама Марія. Сашко також був проконсультуваний логопедом, мама отримала консультацію з мовного розвитку дитини. А коли хлопчику виповниться рік, йому проведуть другий етап лікування.

Лікарі розповідають, найголовніше у роботі з такими пацієнтами, це своєчасне звернення батьків. Чимало родин просто не знає, що в Україні спеціалісти успішно усувають цю ваду, а лікування є безкоштовним. В Охматдиті успішно лікують таких пацієнтів. Етапні хірургічні втручання разом із комплексним лікуванням різнопрофільних спеціалістів дозволяють дитині позбутися вродженої вади та повністю соціалізуватися. Окрім щелепно-лицевих хірургів, з пацієнтами працюють логопеди, ортодонти, отоларингологи, психологи.

Консультації щелепно-лицьового хірурга проводяться щочетверга в консультативно-діагностичній поліклініці Охматдиту.

Записатися можна за телефоном: 0442902730.