На Різдво здійснюються мрії: у Святвечір в Охматдиті провели першу в Україні неродинну трансплантацію кісткового мозку в 2022 році


Січень 10 / 2022

Дворічна Вікторія стала 19-тою пацієнткою Охматдиту та 21 в Україні, якій провели неродинну трансплантацію кісткового мозку. Перша трансплантація цьогоріч припала на Різдво, тоді й здійснилося найзаповітніше бажання дівчинки та її батьків — Віка отримала шанс на повноцінне життя.

За здоров’я малечі спочатку боролися тернопільські лікарі, далі дівчинка потрапила до Охматдиту. Одразу дівчинка проходила лікування у відділенні онкогематологіі, яким керує Кубаля Наталія Олександрівна. Далі здоров’ям Вікторії займалась команда відділення трансплантації кісткового мозку, під керівництвом завідувача Олександра Володимировича Лисиці Oleksandr Lysytsia. Медики робили все можливе для порятунки маленької пацієнтки: підбирали схеми хіміотерапії, розробляли стратегію лікування, готували організм дитини до трансплантації. Паралельно Український реєстр донорів кісткового мозку проводив роботу з пошуку донора для Вікторії. Через відсутність ремісії, дату трансплантації довелося переносити.

Рятівником для дівчинки став донор з Польщі. Він підійшов їй по всім показникам. Загалом рятівні стовбурові клітини від неродинних донорів в Україні вже отримав 21 пацієнт, 19 з яких в Охматдиті. Це дало шанс на життя пацієнтам з такими діагнозами, як: лейкоз, апластична анемія та іншими.

Зараз дівчинка продовжує своє лікування у відділенні трансплантації кісткового мозку Охматдиту. Попереду ще багато роботи, але ми віримо, що все вдасться. Дякуємо нашим спеціалістам за цілодобову роботу та постійне самовдосконалення! Дякуємо медичним працівникам відділення ТКМ та онкогематологіі, Центру служби крові, лабораторії, відділенню гострої реабілітації та всім, хто долучений до процесу, а також дякуємо Українському реєстру донорів кісткового мозку і його керівнику Роману Куцю за пошук донорів. Висловлюємо подяку усім причетним до розвитку трансплантаційного напрямку в Україні.

Ми бажаємо маленькій Вікторії міцного здоров’я та мріємо, щоб наступне Різдво вона зустрічала вдома.