Почути та бути почутим


Грудень 17 / 2019

Мистецтво ведення діалогу в медицині – це не лише про розмову з пацієнтами та батьками, це – про збереження життя пацієнта, про довіру до медика.

16 грудня 2019 року розпочався триденний тренінг «Основи ефективної комунікації та діалогу для співробітників лікарні ОХМАТДИТ» від ОБСЄ (Організації з безпеки та співробітництва в Європі) та за підтримки Міністерства охорони здоров’я.

Кризові комунікації є особливим запитом від учасників, тому метою тренінгу стало формування нового відношення до роботи з конфліктними питаннями та просування культури діалогу серед співробітників лікарні, оволодінням базовими інструментами ефективної комунікації.

​Учасники тренінгу – це лікарі, медичні сестри, практичні психологи, завідувачі відділень, заступники головного лікаря, головний лікар.
​Ідею навчання запропонувала Міністр охорони здоров’я України Зоряна Скалецька. Разом з Діаню Проценко, президентом Національної асоціації медіаторів України (акредитація CEDR, Велика Британія) ідею вдалось швидко реалізувати. Пані Міністр відвідала перший день навчання, привітала учасників та долучилась до обговорення виконаних завдань учасниками заходу. Важливим прозвучало те, що є високий запит від медиків на відповідне тематичне навчання.

У ході тренінгу медики освоюють підходи, які в конфліктній ситуації сприяють переходу від протистояння до співробітництва, зокрема з інструменти аналізу та управління конфліктами, а також з базові інструменти комунікації. Учасники отримують власний досвід використання навичок активного слухання, обговорення в діалоговому форматі складних питань взаємодії лікар – пацієнт та їх сім’ї та напрацювання спільних рішень ефективної комунікації.

Протягом навчання розглядаються типові перешкоди і ускладнення в комунікації, стереотипи, упередження та механізми їх подолання. Всім слухачам надаються практичні посібники для використання в роботі з кризовими, конфліктними ситуаціями.
Готові до нових знань, нових умінь, усвідомлення нового досвіду!

Дякуємо OSCE Project Co-ordinator in Ukraine, Diana Protsenko, Anna Ielisieieva, Наталя Мудрак, Наталія Безхлібна.