Президент України Володимир Зеленський завітав в «Охматдит»


Квітень 26 / 2022

Президент України Володимир Зеленський завітав в «Охматдит» та відвідав двох дітей-сиріт із Маріуполя, яких вдалося повернути в Україну, а також нагородив лікарів державними нагородами.

Володимир Зеленський побував у Національній дитячій спеціалізованій лікарні «Охматдит». Він відвідав двох дітей-сиріт із Маріуполя, яких російські окупанти вивезли з міста, але їх вдалося повернути й передати під опіку родичам.Унаслідок активних бойових дій у Маріуполі Ілля Матвієнко та Кіра Обедінська втратили батьків. Діти зазнали поранень різного ступеня важкості. Окупанти вивезли їх на непідконтрольну Україні територію.

Повернення дітей стало можливим завдяки системній злагодженій роботі всіх відповідних органів влади. Президент тримав це питання під постійним контролем.«За дітей ми переживаємо найбільше. Діти – наше майбутнє. Ми будемо боротися за кожну українську дитину, щоб усі повернулися додому», – заявив Глава держави.У лікарні Володимир Зеленський поспілкувався з Іллею Матвієнком, якому цього дня виповнилося 10 років, та його бабусею. Мати хлопчика загинула під час бомбардування Маріуполя російською армією.

Також Президент завітав до 12-річної Кіри Обедінської. Її батько Євген Обедінський, неодноразовий чемпіон України з водного поло та колишній капітан національної збірної, загинув у Маріуполі. Мати давно померла. Її дідусь, заслужений тренер України з водного поло Олександр Обедінський після початку російського вторгнення тимчасово мешкає в Чернівцях, а наразі перебуває з онучкою в лікарні.Глава держави також зустрівся зі спеціалістами «Охматдиту» і вручив їм державні нагороди.Державні нагороди отримали:

  • Жовнір Володимир Аполлінарійович — генеральний директор, лікар-анестезіолог. Орден за заслуги ІІІ ступеню.
  • Чернишук Сергій Сергійович Serhiy Chernyshuk — медичний директор, лікар-анестезіолог. Присвоєно почесне звання «Заслужений лікар України».
  • Іванова Тетяна Павлівна — медичний директор з медичних питань. Орден княгині Ольги ІІІ ступеню.
  • Плавський Павло Миколайович Pavlo Plavskyi — завідувач відділення дитячої нейрохірургії. Присвоєно почесне звання «Заслужений лікар України».
  • Борисова Лариса Миколаївна — лікар педіатр-неонатолог. Присвоєно почесне звання «Заслужений лікар України».
  • Курамшина Майя Іванівна — шеф-кухар. Орден княгині Ольги ІІІ ступеню.

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №279/2022 щодо нагород: https://www.president.gov.ua/documents/2792022-42289

«Дякуємо за вашу щоденну важливу працю, за порятунок життів українців. Ви теж перебуваєте на своєму фронті, як і наші військові», – наголосив він.

Деталі візиту Президента в Охматдит.