Розбудова системи забезпечення якості клінічних лабораторних досліджень в Україні


13-14 березня 2018 року у Києві пройшла VІ науково-практична конференція з міжнародною участю «Розбудова системи забезпечення якості клінічних лабораторних досліджень в Україні». Організатори – МОЗ України, Асоціація забезпечення якості лабораторної медицини та НДСЛ «ОХМАТДИТ» МОЗ України. 

У конференції бвзяли участь фахівці медичних лабораторій з Програм перевірки квалфікації (МПР) та члени Асоціації забезпечення якості лабораторної медицини. Першочерговою метою цього наукового заходу було обговорення результатів Програм МПР у 2017 році та узгодження стратегії подальшої розбудови системи менеджменту якості медичних лабораторій. На дводенній конференції заслухали більше 40 доповідей, в тому числі іноземних провідних спеціалістів з Італії, Сербії, США в галузях клінічної хімії, імунохімії, гематології, мікробіології, вірусології, лабораторної генетики, лабораторної токсикології, лабораторної аналітики. У роботі науково-практичної конференції взяли участь представники Міністерства охорони здоров’я, член виконавчого комітету Міжнародної Асоціації клінічної хімії та лабораторної медицини, видатний вчений, професор клінічної біохімії та клінічно-молекулярної діагностики Маріо Плебані, президент товариства Медичної біохімії Сербії Зоріка Сумарак, представники Національного агентства з акредитації Ураїни «Укрметртестстандарт» та понад 500 фахівців лабораторної медицини з усіх регіонів України.

Проведено 3 пленарних, 4 секційних засідання, а практичною складовою конференції став майстер-клас від фахівців Інституту Клінічних Лабораторних Стандартів з США, що мав назву: «Аналітичний етап лабораторного процесу. Оцінка якості та продуктивності нових методів, що вводяться в лабораторії».