Щастя та нове обличчя для Наталки


Грудень 30 / 2021

Що потрібно 8-річній дівчинці з «заячою губою», від якої відмовилися родичі? Любов, що здатна перемогти усе.

У сюжеті ТСН розповідаємо фантастичну історію, як турбота та небайдужість дорослих можуть перевернути життя однієї дитини.

У 2021 році на Наталку чекало справжнє диво — її вдочерила сім’я Кагаловських. У батьків було вже 6 дітей, та одного погляду Наталки вистачило, щоб потрапити у серце своїх тата й мами. Нова сім’я миттю взялася за розв’язання медичної проблеми — дівчинка народилася з «заячою губою». Такі дефекти вже не одне десятиліття успішно оперують в Охматдиті.

Та у випадку Наталочки безцінний час було згаяно — діткам з розщелиною губи першу операцію роблять у віці 4 місяців. Корекція подібних вад за одне втручання неможлива, тож для кожного пацієнта в Охматдиті розробляють поетапний план лікування. Лікарі супроводжують дитину аж до повноліття та роблять потрібні процедури, щоб обличчя та всі органи сформувалися правильно. Наталці ж перші втручання не зробили вчасно. Її дефект впливає не лише на естетику. Вада вражає інші органи, а найголовніше — негативно впливає на мовлення дитини.

Та нарікати на долю — не наш варіант. Ми обираємо створювати дива самі! За справу дівчинки взялася завідувачка відділення пластично-реконструктивної мікрохірургії Наталія Андріївна Тетруєва з найкращими щелепно-лицьовими хірургами, серед яких Олег Ігорович Голубченко та Анатолій Всеволодович Тимошенко. Перша операція в Охматдиті пройшла успішно: усунули ваду й наслідки попереднього втручання — рубці на носику та губах.

Зараз дівчинка займається з логопедом і носить пластину, що формує правильний прикус. А ще — співає у родинному колі. Це приємне тренування з розвитку мовлення.

Попереду ще будуть операції, активні реабілітаційні заходи та інші дії. Та сьогодні Наталка щаслива: вона говорить все чіткіше, її чують, про дівчинку піклуються найкращі лікарі України, а поруч з нею люблячі мама, тато, братики й сестрички. Ми переконані: такого щастя заслуговує кожна дитина, тож команда Охматдиту докладає усіх зусиль, щоб життя Наталки надалі було схоже на казку.