Сьогодні в Охматдиті відбулось вручення премії імені Оксани Леонтьєвої — лікарки, яка рік тому загинула внаслідок ракетної атаки


Жовтень 10 / 2023

Лікарка-гематолог Оксана Леонтьєва 11 років працювала у відділенні трансплантації кісткового мозку НДСЛ «Охматдит», де рятувала дітей з раком крові.

Оксана загинула 10 жовтня 2022 року. Вона саме поспішала на роботу до своїх пацієнтів, коли її авто спалахнуло і згоріло вщент від влучання ракети. Це був черговий день ракетного терору проти України. І останній день життя Оксани Григорівни, яка була на дорозі в центрі міста біля парку з дитмайданчиком. В той день вона завезла сина у садочок та їхала до лікарні, аби продовжувати рятувати життя маленьких українців. Проте лікарка так і не дісталася улюбленої роботи – її життя забрала російська ракета.

Два роки тому не стало чоловіка Оксани, вона виховувала сина одна. Після її загибелі опікуном дитини став дідусь з бабусею — батьки Оксани. Пізніше Президент Володимир Зеленський нагородив орденом «За заслуги» ІІІ ступеню нашу лікарку Оксану. Посмертно.

З метою вшанування памʼяті спеціалістки, її колегами було запроваджено стипендію для молодих лікарів та дослідників імені Оксани Леонтьєвої. І сьогодні нагороду, імені своєї мами, переможцям вручив її 6-річний син Григорій. Нагороду отримали Олена Нестеренко та Марія Бабаскіна — лікарки-трансфузіологи Центру служби крові НДСЛ «Охматдит» з проєктом по впровадженню ISBT маркування продуктів крові в Охматдиті.

Ми вітаємо переможців та бажаємо успіхів в подальшому розвитку і роботі на благо маленьких пацієнтів!

На вручення премії завітали колеги та друзі Оксани, її батько Григорій та синочок Гриша. В цей день ми згадували її внесок в наші серця та у розвиток української медицини.

Стипендія імені Оксани Леонтьєвої буде щорічною та реалізовується спільною ініціативою Українська Асоціація Дитячої Онкології/Гематології, НДСЛ «Охматдит», Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр та International Society of Paediatric Oncology – SIOP

Світла памʼять про Оксану буде далі жити та допомагати розвивати дитячу онкологію та гематологію в Україні. Вона була справжнім професіоналом та опорою для своїх колег, нею вона і лишиться назавжди.