Спеціалісти Охматдиту проводять унікальні операції з видалення кіст загальної жовчної протоки


Серпень 31 / 2022

Маленькій Златі ще немає 2 років. Її мама розповідає, що у дівчинки діагностували ваду ще до народження — під час УЗД-скринінгу. Кіста холедоха — це вроджене розширення жовчної протоки, коли вона кістозно трансформується та з часом збільшується. Вада потребує регулярного нагляду та складного хірургічного втручання. Якщо кісту вчасно не прооперувати, вона може перекрити відтік жовчі або навіть розірватися.

Найчастіше кіста ЗЖП це випадкова знахідка. Пацієнти звертаються до педіатра або гастроентеролога зі скаргами на різкі болі в шлунку та підвищеною температурою, їх направляють на УЗД, де і діагностують проблему. Наразі в Україні значно виріс відсоток антенатальної діагностики (до народження). У Злати правильний діагноз був встановлений ще до народження, а родина постійно контролювала стан здоров’я дитини. Коли розмір кісти різко збільшився та досяг в об’ємі понад 160 мл, команда фахівців Охматдиту провела дитині планове оперативне втручання.

У нашій лікарні працює мультидисциплінарна команда спеціалістів, які комплексно займаються діагностикою, передопераційною підготовкою, хірургічним лікуванням та післяопераційним веденням даної групи пацієнтів, адже лише комплексна модель ведення складних пацієнтів дає високий результат. УЗД, МРТ-холангеографія — це сучасні методи діагностики цієї вади, які використовуються в нашій клініці.

Команда абдомінальних хірургів на чолі з професором Василем Притулою Василь Притула виконують в Охматдиті хірургічне лікування пацієнтів з кістами холедоха (загальної жовчної протоки). «Дівчинці провели складну тривалу операцію — і вже на 11 добу в задовільному стані виписано під амбулаторне спостереження. Фахівці нашої лікарні щоденно 24/7 мають справу з найтяжчими викликами, які стоять перед їх маленькими пацієнтами, але щоразу успішної їх долають задля майбутнього, адже діти — майбутнє України»,— зазначив хірург відділення абдомінальної хірургії Сергій Петрик.