Спеціалісти Охматдиту видалили велику пухлину новонародженій дитині: допомога маленькому Ростиславу


Березень 26 / 2024

Ще до народження в маленького Ростислава під час ультразвукового дослідження було помічене обʼємне утворення в ділянці спини, що підтвердили на пізніших термінах за допомогою МРТ. Клінічний випадок був розглянутий на пренатальному консиліумі, де було прийняте рішення про госпіталізацію дитини в НДСЛ «Охматдит» після народження.

У відділенні хірургії новонароджених, недоношених та дітей раннього грудного віку хлопчику були проведені численні дообстеження та консультації провідних спеціалістів різних спеціальностей в області дитячої хірургії. Заключенням мультидисциплінарної команди було прийняте рішення про оперативне лікування в обʼємі видалення пухлини.

На той момент Ростиславу був лише місяць. Це створювало неабиякі складнощі як для хірургічної, так і для анестезіологічної бригад. Операція проводилась в положенні дитини на животі для зручності оперативного доступа. Хірурги поетапно виділили та видалили пухлину розмірами 6х7х4см. Після чого у хлопчика залишався великий дефект шкіри, який відновили з використанням шкірного трансплантату.Маленький пацієнт пройшов післяопераційний період та реабілітацію. На нього ще чекає шлях відновлення, проте найскладніше позаду. А вже сьогодні Ростислав був виписаний додому разом із усміхненими батьками. Тож бажаємо хлопчику бути здоровим та щасливим!

Дякуємо всім спеціалістам Охматдиту за наполегливу роботу та допомогу діткам!