Співпраця Охматдиту з міжнародною організацією Smile Train: допомога дітям з щелепно-лицьовими вадами


Листопад 30 / 2021

За рік в Україні народжуються 420 немовлят, що мають порок розщелини губи. Така патологія — одна з найпоширеніших вроджених вад у світі, що потребує складних хірургічних втручань та обов’язкової реабілітації. Біля 40% українських немовлят з «заячою губою» отримують допомогу в Охматдиті.

Маленькі пацієнти з такою патологією потребують декількох хірургічних втручань упродовж перших років життя. На базі відділення пластично-реконструктивної мікрохірургії розташована щелепно-лицьова хірургічна служба НДСЛ «Охматдит».Лікарі: • Тетруєва Наталія Андріївна • Тимошенко Анатолій Всеволодович • Голубченко Олег Ігорович • Колодка Ігор Миколайович Наші щелепно-лицьові хірурги роблять перші операції діткам від трьох до шести місяців після народження. Спочатку вони відновлюють анатомічну єдність губи. Із 9 місяців — роблять операцію з пластики піднебіння. Також дітки проходять логопедичне лікування, з ними працюють психологи, ЛОРи, стоматологи, дефектологи й ортодонти.

У відділенні проводиться лікування дітей з вродженими вадами розвитку щелепно-лицьової ділянки, судинною патологією (гемангіоми, мальформації), пухлинами і пухлино подібними утвореннями лиця та шиї, травмами лицевого черепа та їх наслідків.

Наші лікарі єдині в Україні, хто співпрацює з Міжнародною дитячою благодійною організацією «Smile Train», яка опікується маленькими пацієнтами з патологіями та дефектами обличчя, а також надає допомогу в реабілітації дітей з ущелинами обличчя по всьому світу. Починаючи з 2009 року завдяки плідній співпраці в Охматдиті вже прооперовано близько 1 300 дітей – стільки доль було врятовано!

В рамках співпраці «Smile Train» закуповує до відділення пластично-реконструктивної мікрохірургії Охматдиту необхідні ліки, інструменти та витратні матеріали на операції для пацієнтів, що мають косметичні дефекти. Також наші щелепо-лицьові хірурги постійно проходять навчання в кращих світових клініках, відвідують семінари та підвищують свою фаховість.

Дітки з вродженими вадами обличчя мають усі шанси на здорове життя та повну соціалізацію. Головне — почати лікування вчасно. Окрім хірургічних втручань, надважливу роль грає логопедична та психологічна реабілітація, яку необхідно починати з перших місяців життя дитини. Втім по всьому світу є мільйони не прооперованих дітей, що не можуть нормально їсти, говорити, мають проблеми зі соціалізацією.

З наступного року Охматдит планує долучити до співпраці з «Smile Train» логопедів та психологів лікарні. Наші спеціалісти перейматимуть найкращий світовий досвід, аби удосконалити реабілітацію таких пацієнтів.

Дякуємо нашим неймовірним лікарям, які працюють з найтяжчими випадками та рятують маленькі життя. Дякуємо Міжнародній дитячій благодійній організації «Smile Train» за підтримку та плідну співпрацю з нашими лікарями. Вдячні Всеукраїнська благодійна організація “Мама і немовля”за підтримку сімей та пацієнтів з цим діагнозом. Кожен з вас рятує дитячі життя.