«Це найважливіша операція в моєму житті»: спеціалісти Охматдиту успішно прооперували 14-річного Матвія з важким сколіозом


Вересень 21 / 2023

Щоденно у відділенні ортопедії та травматології НДСЛ «Охматдит» медики на високому рівні надають медичну допомогу дітям зі складними деформаціями та вродженими вадами розвитку опорно-рухового апарату. Використовується найсучасніше медичне обладнання, методики та апаратура.

Про один з останніх клінічних випадків хочемо розповісти вам детальніше.

Історія 14-річного Матвія розпочалася ще до його народження. Коли мама хлопчика була на 7 місяці вагітності, їй діагностували, що майбутня дитина матиме орфанне захворювання Spina bifida.

Spina bifida – це одна з найбільш частих вроджених вад розвитку невральної трубки у новонароджених, внаслідок якої відбувається розщеплення хребта із залученням в кильовий мішок оболонок, спинного мозку.

Коли батьки Матвія звернулися за допомогою до НДСЛ «Охматдит», захворювання хлопчика ускладнилося розвитком нервово-мʼязового сколіозу.

Матвія госпіталізували у відділення ортопедії та травматології. Тут при рентгенографічному дослідженні кут деформації хребта (кут Кобба) склав 130 градусів. Лікарі вирішили поділити лікування на 2 етапи.

Спочатку спеціалісти Охматдиту наклали спеціальний Halla-вінець, з метою подальшої дозованої дистракції, що тривала майже 4 місяці. Після цього кут деформації зменшився до 90 градусів.

Потім Матвію було проведено задню корегуючу інструментацію хребта, яка вирівняла йому спину та допомогла усунути болі й дискомфорт. На завершальному етапі лікування кут деформації вдалося зменшити до 73. Зріст пацієнта теж змінився – він виріс на 7-8 см. «Це вже восьма, але найважливіша операція для мене, яка змінить життя на краще», – говорить Матвій.

Тепер на хлопчика чекає довгий шлях реабілітації. Тому бажаємо йому наполегливості, терпіння та здійснення мрій. А мріє Матвій подорожувати, тому він старанно вивчає англійську мову та багато читає.

Дякуємо мультидисциплінарній команді медиків за безперервну важку роботу та допомогу дітям!

Також щиро дякуємо благодійникам та всім небайдужим людям, які допомогли Матвію. Адже сама операція безкоштовна, проте для її проведення потрібно було придбати дороговартісну спеціальну конструкцію для корекції хребта. Саме завдяки кожному з вас лікування хлопчика стало можливим. Разом ми сила!