Унікальна операція дитині методом лобно-лицевого висування моноблоком для лікування синдрому Аперта


Березень 22 / 2024

В Охматдиті вперше в Україні було проведено унікальну операцію дитині методом лобно-лицевого висування моноблоком для лікування синдрому Аперта: новий етап лікування краніостенозів та патологій обличчя.

Операцію провели трирічному хлопчику, пацієнту відділення дитячої нейрохірургії НДСЛ «Охматдит», у якого був діагностований рідкісний синдром — синдром Аперта (Apert Syndrom). Він характеризується вадами розвитку обличчя, пальців рук і ніг, кісток черепа — через зрощення коронарних швів, череп росте не правильно, йде деформація обличчя і голови, збільшується внутрішньочерепний тиск, що призводить до затримки розвитку дитини. Операція полягала в тому щоб змінити положення лобної ділянки та перемістити одним блоком верхню та середню третини обличчя.

Метою операції було:

  • створити обʼєм для розвитку мозку і зменшити внутрішньочерепний тиск;
  • функціонально-естетичний ефект;
  • покращити носове дихання дитини, бо у таких пацієнтів зазвичай проблеми з диханням через вузький ніс і такою операцією ми розширюємо носові ходи, завдяки чому хлопчик зможе повноцінно дихати.

Все це покращить якість життя дитини і її стан. Хлопчик на третю добу після втручання вже був переведений з реанімації у палату. Екстубували дитину через 10 годин після закінчення операції. Саме оперативне втручання тривало близько 8 годин. В нашій лікарні працює потужна нейрохірургічна та щелепно-лицьова команда. Саме тому київський Охматдит було обрано для проведення даної операції. Ця операція стала можлива завдяки співпраці лікарні НДСЛ «Охматдит», кафедри щелепно-лицьової хірургії Інституту післядипломної освіти НМУ «Богомольця», а також поважному гостю з Франції — професору Роману Хоссейн Хонсарі (Roman Hossein Khonsari) з Парижу з клініки Necker-Enfants Malades Hospital Hôpital Necker-Enfants malades, який є одним з кращих черепно-лицевих і реконструктивних хірургів світу.

«Подібну операцію в Україні, на цей час, ми могли б провести тільки в київському Охматдиті, враховуючи обладнання та рівень експертності. Мені було дуже комфортно працювати з вашими спеціалістами та ми вже домовились про наступні операції, які ми проведемо разом через декілька місяців. Такі операції є унікальними та проводяться тільки в трьох місцях у Європі: у Парижі, Лондоні та Роттердамі. Я зацікавлений у довготривалій колаборації та готовий допомагати розвивати цей напрямок в Україні», — наголосив професор Роман Хоссейн Хонсарі.

Ми дякуємо пану професору за знання та досвід, якими він готовий ділитися з нашими спеціалістами.

«В Охматдиті найбільша кількість пацієнтів в Україні з краніосинозтозами і ми нарешті почали новий етап у лікуванні патологій черепа та обличчя. У нас уже в черзі є наступні 2 пацієнти, яких ми плануємо оперувати з паном професором та нашою командою через декілька місяців, коли він повернеться з Франції», — повідомив Павло Плавський Pavlo Plavskyi, завідувач відділення дитячої нейрохірургії НДСЛ «Охматдит».

Ми дякуємо мультидисциплінарній команді хірургів, анестезіологічній бригаді, професору Андрію Копчаку, доценту Павлічук Тетяні та спеціалістам кафедри щелепно-лицьової хірургії Інституту післядипломної освіти НМУ «Богомольця» Кафедра ЩЛХ та щелепно-лицьовому хірургу НДСЛ «Охматдит» – Олегу Голубченко Oleh Holubchenko за організацію цієї події та самовіддану роботу! Також дякуємо Благодійний фонд Запорука за допомогу у придбанні деяких розхідних матеріалів для операції.

Ми вдячні за командну професійну роботу та сподіваємося на подальшу плідну співпрацю!