Успішна лапароскопічна пілороміотомія новонародженій дитині: спеціалісти Охматдиту допомогли 3-кілограмовому Матвійчику


Лютий 28 / 2024

Учора маленькому Матвійчику виповнився 1 місяць. У цей день хлопчик отримав найкращий подарунок – його виписали з Охматдиту.

Анастасія, мама малюка, розповіла: «Через декілька тижнів після народження в дитини з`явилось блювання у вигляді фонтану згорнутим молоком. Ми одразу ж звернулися до сімейного лікаря. А потім поїхали на обстеження до столичного Охматдиту».

Тут Матвійчика госпіталізували у відділення хірургії новонароджених, недоношених та дітей раннього грудного віку, оглянули дитину та проконсультували батьків. За результатами клінічного огляду та даних УЗД (товщина мʼязевого шару – 3,6 мм, довжина – 14 мм) спеціалісти встановили діагноз – вроджений гіпертрофований пілоростеноз.

«Причиною пілоростенозу в дітей являється гіпертрофія м’язової оболонки, яка викликає надмірне її скорочення і перешкоджає потраплянню їжі у дванадцятипалу кишку. При цьому у дітей відмічаються масивні блювання, часто «фонтаном» через 30 хв після годування і здебільшого згорнутим молоком; зневоднення, підгузники менш вологі, ніж зазвичай; постійний голод – як наслідок, неспокій дитини та втрата маси тіла. Якщо не поставити діагноз вчасно, наслідки можуть бути фатальними», – пояснює Ігор Шульжик, лікар-хірург дитячий відділення хірургії новонароджених, недоношених та дітей раннього грудного віку.

У всьому світі визнаним стандартом корекції такої патології є хірургічне лікування, пілороміотомія по Фреде-Рамштедту. Тому дитячі хірурги НДСЛ «Охматдит» вирішили провести операцію та виконали успішну лапароскопічну пілороміотомію. Матвійчик важить 3 кг, тому втручання вимагало неабиякої уважності та професійності. Загалом операція тривала близько години.

Успіх можливий тільки при злагодженій командній роботі. Тож дякуємо дитячим хірургам, анестезіологам, медичним сестрам, молодшому медичному персоналу та всім нашим спеціалістам, які допомагають малюкам та рятують життя.

Бажаємо Матвійчику бути здоровим, щасливим та зростати на радість батькам!