В Одесі 14-річна дівчина випала з вікна 8 поверху і чудом вижила: історія порятунку пацієнтки Охматдиту


Жовтень 20 / 2022

В НДСЛ «Охматдит» успішно прооперована та вже іде на поправку 14-річна одеситка, яка випала з 8 поверху висотки. Дівчинку вдалося врятували завдяки професійності медиків та небайдужості волонтерів, які змогли закупити за лічені години унікальне обладнання.

Нещасний випадок трапився в Одесі. 14-річна дитина випала з вікна багатоповерхівки і, на щастя, лишилася жива. Батьки та лікарі ухвалили рішення транспортувати дівчинку до Національної дитячої спеціалізованої лікарні МОЗ України “Охматдит”.

Мама 14-річної Віолетти розповіла, що все сталася, коли її не було вдома. Зайшовши до квартири і побачивши відчинені вікна, жінка зрозуміла, що дитина хотіла вчинити самогубство. За словами матері дитини, довгий час Віолетта перебувала у депресивному стані: ще до війни у неї діагностували психічний розлад. Крім того, мати постраждалої розповіла, що більшість друзів Віолетти поїхали за кордон через російську агресію.

Під час падіння із вікна дівчинка вдарилася об дерево, а з нього впала на землю. В результаті у дитини діагностували перелом кісток лицьового черепа та перелом руки.

В Одесі, за словами мами, подібних операцій не роблять, тож їм рекомендували їхати до Києва. Спеціалісти Охматдиту прийняли юну пацієнтку, але для проведення лицевої операції потрібні були специфічні матеріали.”Віолетта надійшла до нас наприкінці серпня. У неї був багатоуламковий перелом кісток лицевої частини черепа. Була потрібна велика реконструктивна операція. Особливість у тому, що слід провести фіксацію кісток за допомогою титанових пластин з гвинтами. Буквально протягом 3-4 години волонтери знайшли, все привезли, і ми зробили операції”, – розповів лікар-хірург Олег Голубченко.

На цей момент, завдяки професійності лікарів та допомозі благодійників дитина іде на поправку, вже ходить. На сьогодні вже проведено дві унікальні операції, тривалістю 7 та 9 годин.”Ми розбили операцію на два етапи. Зробили нижню щелепу та суглоби протягом 7 годин. Потім “робили” середню зону обличчя, кістки носа. Ця реконструкція зайняла у нас 9 годин”, – додав лікар.

На Віолетту чекає ще тривала реабілітація. Наразі вона не може розмовляти через титанові пластинки в щелепі, але все розуміє і чує. Дитина ще на якийсь час залишатиметься під наглядом спеціалістів.

З нею працюють лікарі, психологи, фізіотерапевти та інші спеціалісти “Охматдиту”. Дівчинку планують виписати з лікарні вже через тиждень-півтора.

Деталі у статті за посиланням:
https://healthnews.obozrevatel.com/…/v-odesi-14-richna…