В Охматдит гелікоптером доправили важкохворого підлітка з Чернівців


Березень 9 / 2024

На днях до нашої лікарні потрапив 17-річний хлопець з гострим ураженням легень, для порятунку якого було необхідне використання апарату ЕКМО.

Екстракорпоральна мембранна оксигенація (ЕКМО) — процедура тимчасового заміщення дихальної або серцевої функції, що дає час на відновлення відповідних органів у пацієнтів, у яких неможливо стабілізувати стан звичайними способами, як то ліки для підтримки серця або апарат ШВЛ.

Такі апарати є лише у декількох лікарнях України. Тому разом з Управлінням поліції Чернівецької області, керівництвом поліції України, Міністерством охорони здоров’я було погоджено і вирішено транспортувати хлопця в Київ, а саме в Національну дитячу спеціалізовану лікарню «Охматдит». Перельот було погоджено з військовими та відповідними органами, враховуючи всі заходи безпеки. Для польоту використали гелікоптер евакуації ГУНП. На борту перебувала мама хлопця та лікар-анестезіолог, керівник міської Чернівецької лікарні Дмитро Білоус. В Києві дитину зустрічали спеціалісти Охматдиту.

З 7 березня хлопець перебуває у відділені ВАІТ з ЕКМО НДСЛ «Охматдит». Пацієнт потрапив до нашої лікарні у дуже важкому стані. Підлітка стабілізували, але до одужання ще дуже довгий шлях. Зараз з ним цілодобово працюють лікарі та медсестри відділення. Також вже розпочато ранню реабілітацію для, якомога, швидшого відновлення.

Дякуємо за злагоджену роботу багатьох служб, які включились у порятунок хлопця!