В Охматдиті розпочав роботу новітній комп’ютерний томограф


Листопад 15 / 2023

Завдяки новітньому апарату наші спеціалісти зможуть забезпечити повноцінну діагностику дітей України будь-якого віку з мінімальним променевим навантаженням та високою якістю обстежень.

«До цього у новому корпусі Охматдиту не було комп’ютерного томографу, через що лікарям доводилося транспортувати важких пацієнтів на обстеження в іншу будівлю, а встановлений там томограф часто виходив з ладу, тож закупівля нового апарату була критично необхідною. Новий КТ забезпечить якісно інший рівень діагностики. Ми можемо дуже швидко отримати якісні дослідження будь-яких ділянок тіла пацієнта з винятковою якістю зображень, що мінімізує можливі похибки та неточності, які з‘являються на зображенні під час руху пацієнта, а також, завдяки новітнім технологіям, значно зменшиться рівень опромінення при КТ дослідженнях», — зазначив завідувач Центру радіології НДСЛ «Охматдит» Станіслав Рєбєнков.

Крім того, для стабільної роботи КТ, наша лікарня отримала ще джерела безперебійного електроживлення. Зокрема, йдеться про три безперебійники. Їх загальна потужність складає – 120 кВт. Джерела безперебійного електроживлення були надані завдяки підтримці Посольства України у Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії і Вадиму Пристайко.

Також завдяки благодійному фонду «Таблеточки» у спеціальному приміщенні для нового КТ було проведено ремонт та закупівлю додаткових запчастин до джерел безперебійного живлення. Тож, тепер, за потреби, у критичних ситуаціях вони спрацьовуватимуть та постачатимуть напругу в мережу, завдяки чому обладнання буде працювати навіть в умовах віялових чи аварійних відключень світла.

Компʼютерна томографія (КТ) – це метод променевої діагностики, заснований на застосуванні рентгенівських променів. Комп’ютерний томограф дозволяє отримувати позрізові зображення тіла завдяки рентгенівській трубці та детектору, що обертаються навколо тіла пацієнта. За 2 дні роботи нового КТ, обстеження встигли пройти 15 пацієнтів — це діти з онкологічними захворюваннями, з травмами, рідкісними захворюваннями, а першим, хто пройшов дану діагностику був батько дитини, яка потребує пересадку печінки. Чоловік проходив обстеження як потенційний донор.

Експертний компʼютерний томограф було закуплено та доставлено Медичними закупівлями України на замовлення Міністерства охорони здоров’я. Медичне обладнання вже отримало відповідний дозвіл й ліцензію ДІЯР та вже введено в експлуатацію. Тепер працівники відділення променевої діагностики зможуть працювати з обладнанням та надавати медичні послуги пацієнтам з усієї України.