В Охматдиті відбулась науково-практична конференція «Розширений неонатальний скринінг в Україні: впровадження європейського та світового досвіду»


Червень 29 / 2022

В Охматдиті відбулась науково-практична конференція «Розширений неонатальний скринінг в Україні: впровадження європейського та світового досвіду».

З нагоди Міжнародного дня неонатального скринінгу вперше в Україні пройшла міжнародна конференція з питань неонатального скринінгу. Минуло понад п’ятдесят років, як масовий скринінг новонароджених вперше дозволив виявляти і починати пресимптоматичне лікування тяжких спадкових захворювань. Постійний розвиток діагностичних і терапевтичних можливостей дозволив знизити малюкову інвалідизацію і смертність.

У 2021 році Міністерство охорони здоров’я України спільно з Асоціацією спеціалістів з медичної та лабораторної генетики (ВАСМЛГ) розробили проект та підготували базу для впровадження нової системи розширеного скринінгу новонароджених, який включає виявлення 21 тяжкого рідкісного захворювання. Національна програма повинна була стартувати 1 червня 2022 року. На жаль, страшна війна, яку росія розпочала проти нашої країни, втрутилася у впровадження цієї системи, але не зупинила його.

28 червня, в день народження «батька» неонатального скринінгу Роберта Гатрі, в Охматдиті пройшла дана конференція. Організатори конференції: •Національний університет охорони здоров’я імені П.Л.Шупика;•Національна дитяча спеціалізована лікарня «Охматдит» МОЗ України;Всеукраїнська асоціація спеціалістів з медичної та лабораторної генетики;За підтримки: •Міністерство охорони здоров’я України; •Європейське товариство генетики людини;•Європейська організація по рідкісним захворюванням;•Європейська референсна мережа.

Програма за посиланням: https://ukrgenetic.online/wp-content/uploads/2022/06/UA-Програма-2806-3.pdf

Всі зареєстровані учасники одержать сертифікат із нарахуванням балів безперервного професійного розвитку.Фото: Татьяна Бундзило

Альбом з фото з конференції за посиланням: https://photos.app.goo.gl/WPGYbpcGs1f4p7xGA