В Охматдиті відбулася науково-практична конференція з міжнародною участю «Фіолетовий день – Міжнародний день обізнаності про епілепсію»


Березень 24 / 2024

Фіолетовий день — це найбільший шанс у році розповсюдити інформацію серед пацієнтів, медичних працівників та громадськості про те, наскільки важливо розуміти епілепсію.

У 2008 році восьмирічна Кессіді Меган з Канади вирішила привернути увагу до людей з епілепсією та допомогти їм зрозуміти, що вони не самотні. Кессіді вибрала фіолетовий колір, щоб символізувати цей день, оскільки лаванда визнана у всьому світі квіткою від епілепсії. З роками ця подія набула міжнародного успіху.

Метою заходу було підвищення знань лікарів щодо своєчасної діагностики хвороби, підбору адекватної терапії, забезпечення профілактики станів, що можуть привести до розвитку епілепсії, та надання пацієнту рекомендацій щодо здорового способу життя.

Спеціалісти розкрили такі теми:

  • надання невідкладної допомоги дітям з епілептичними припадками на догоспітальному та госпітальному етапі;
  • які критерії діагностики та лікування епілептичних припадків у новонароджених, немовлят та дітей;
  • як часто судоми можуть виникати у дітей з вадами розвитку серця,
  • чи потрібно лікувати фебрильні судоми;
  • які протиепілептичні препарати підібрати для дітей з порушенням нейророзвитку та епілепсією;
  • важливість ЕЕГ та радіологічних методів обстеження в діагностиці епілепсії та виборі тактики подальшого лікування та спостереження;
  • питання відбору пацієнтів на нейрохірургічні методи лікування епілепсії;
  • клінічні випадки.

На конференції виступав запрошений доповідач Франциско Каратало Марко – професор Інституту нейронаук Universidad Miguel Hernández de Elche (UMH), лікар невролог дитячий Університетської лікарні San Juan de Alicante (Іспанія).

До участі були запрошені дитячі лікарі-неврологи, дитячі лікарі-нейрохірурги, дитячі лікарі-психіатри, дитячі лікарі-анестезіологи, педіатри, генетики, сімейні лікарі, неонатологи, лікарі з функціональної діагностики, рентгенологи, радіологи.

Долучитися до конференції можна було офлайн або онлайн.

Організаторами конференції були:

  • Національна дитяча спеціалізована лікарня «Охматдит» МОЗ України.
  • Національний університет охорони здоров’я України імені П.Л.Шупика.

Дякуємо ЗСУ, завдяки яким сьогодні ми можемо продовжувати вдосконалюватися і допомагати пацієнтам. А також дякуємо усім фахівцям за цінний досвід та поширення важливої інформації про епілепсію.

Більше фото за посиланням: https://photos.app.goo.gl/i8GnxivGqH6XparT9