В Охматдиті виписали хлопчика з рідкісним синдромом Гурлера, якому провели трансплантацію кісткового мозку: донором для дитини став чоловік з США


Жовтень 6 / 2023

1-річному Дмитрику з Миколаєва місяць тому зробили трансплантацію кісткового мозку від неродинного донора з США. В Охматдиті спеціалісти встановили, що у маляти синдром Гурлера — важке генетичне захворювання обміну речовин. Єдиним шансом на порятунок Дмитра, було проведення трансплантації.

«Синдром вражає центральну нервову систему, опорно-рухову систему, серцево-судинну систему. Комплекс цих симптомів має незворотній характер. Трансплантація кісткового мозку єдиний порятунок при такому діагнозі. Таких випадків, як у Дмитрика, один на 100 тисяч. За останні 4 роки він став третім жителем України з таким діагнозом, якому провели трансплантацію кісткового мозку в Охматдиті і взагалі в країні», — розповів Олександр Лисиця Oleksandr Lysytsia, завідувач відділення трансплантації кісткового мозку НДСЛ «Охматдит».

Це перший такий випадок в Україні, коли знайшли донора і доставили рятівні кровотворні клітини з США. Знайшовся донор завдяки Український реєстр донорів кісткового мозку. Справжнім героєм-рятівником для хлопчика став 26-річний американець, який погодився стати донором. Хоч їх двох розділяли тисячі кілометрів, вдалось доставити клітини в Київ за 42 години. Попри міжнародний максимальний стандарт у 72 години і надважку логістику до України нині.

Ми дякуємо всім, завдяки кому це стало можливим! Дякуємо партнерам, адміністрації та команді лікарні, БФ Таблеточки, які зробили свій вагомий вклад у цю рятівну трансплантацію та доставку клітин. Це завжди командна робота!

Дякуємо команді лікарів-гематологів, неврологам, генетикам, лабораторній службі, лікарям Центру служби крові, керівництву і всім дотичним спеціалістам Охматдиту!

Попереду у малечі довгий шлях реабілітації та амбулаторне лікування. Вони з мамою будуть жити поряд з лікарнею у Києві та знаходитися під наглядом лікарів.Ми бажаємо Дмитрику найшвидшого відновлення та здійснення всіх мрій! А ми завжди будемо поруч

За цим посиланням ви також можете стати потенційним донором кісткового мозку і врятувати життя комусь зі своїх земляків. Долучайтеся!