Ми повернулись до програми трансплантації печінки в Охматдиті: відтепер у лікарні пересаджують печінку дітям. Попри війну, за місяць ми провели вже три такі трансплантації. Перша операція пройшла 20 липня, а Охматдит став ще одним українським центром, де роблять пересадки печінки дітям. Всього в Україні 7 центрів, де роблять трансплантації печінки і ми стали третім центром, хто робить пересадки дітям.
Завдяки пересадкам печінки спеціалісти лікарні врятували вже трьох дітей з цирозом печінки: 16-річну Поліну, 7-місячного Даніїла та 8-річну Софію.
Поліна потрапила до Охматдиту у жовтні з невстановленим діагнозом та з дихальною недостатністю. Спеціалісти встановили діагноз – цироз печінки. Дівчинка потребувала трансплантації. Шанси, що Поліна проживе без пересадки принаймні рік, не досягали навіть 50%. Спеціалісти готували дівчинку до трансплантації.
В стінах лікарні Поліна разом з мамою зустріла війну. Мама пацієнтки Лариса згадує, як по 6 разів на день вони спускалися до підвалу, а з собою брали кисневий балон, до якого була прикута Поліна. Показники дівчинки різко впали, стан став критичним. Чекати на посмертного (неродинного) донора не було часу. На щастя, рідний брат дівчини підійшов сестрі як донор. 21-річний Єгор одразу погодився “поділитися” із сестрою власною печінкою. Для цього він схуд на 18 кілограмів, перестав палити та зайнявся спортом. А місяць тому лікарі пересадили частину його печінки рідній сестрі.
Трансплантаційна команда оперувала 22 години. Пересадка органів – це одразу два хірургічних втручання: забір органу у донора та пересадка реципієнту. Хірург-трансплантолог Олег Годік Oleg Godik розповідає: “Печінка – це орган, який має дуже короткий термін життя поза межами організму. Час забору, консервації та початок пересадки не має перевищувати 6 годин. Пересадка печінки – це дуже кропітка та об’ємна робота, величезне значення має доопераційна підготовка та післяопераційне ведення пацієнтів, у яку залучені безліч спеціалістів”.
Другу пересадку лікарі зробили 7-місячному Даніїлу. Він потрапив в Охматдит в тяжкому стані, з недіагностованою вродженою вадою – у дитини відсутні жовчні шляхи, тому жовч лишалась у печінці, що викликало цироз. Без пересадки дитині давали три тижні на життя. Тато підійшов сину як донор та без вагань погодився на операцію. Пересадка тривала 19 годин. Складності додавав малий вік та вага дитини, лікарі зшивали судини, менші 2-х міліметрів.
Всі трансплантації пройшли успішно. Зараз діти почуваються добре.
Завдяки підтримці МОЗ та великій кількості спеціалістів, ми продовжуємо розвивати трансплантаційний напрямок в Україні. Зараз усі трансплантації в Україні є безкоштовними для пацієнтів та фінансуються державою.
Лікарня Охматдит дякує усім, хто був причетний до розвитку трансплантацій ного напрямку в Україні. Дякуємо нашим колегам з лікарні Феофанія за співпрацю та підтримку розвитку програми трансплантації в Охматдиті. Дякуємо трансплантаційний команді Охматдиту, хірургам-трансплантологам, судинним хірургам, транспланткоординаторам, Центру радіології, анестезіологам, реаніматологам, анестезисткам, хірургічним медсестрам, біохімічній лабораторії, відділенню ургентної хурургії, відділенню педіатрії, інфекційному діагностичному боксованому відділенню, відділенню реанімації, відділенню гострої реабілітації та усім, хто був залучений до лікування цих пацієнтів.
Наша команда готова допомогти українським дітям, які потребують пересадку печінки.
За допомогою звертатись до:
хірург-трансплантолог
Олег Святославович Годік — 0 (50) 543 37 81.
трансплант-координатор
Вікторія Анатоліївна Апалькова — 0 (99) 365 90 56
Фото Татьяна Бундзило за посиланням: https://drive.google.com/…/10Gt54StGdFKM7X74SGQqsYu0pbo…